[ad_1]

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست همایش هم اندیشی شهرداران استان البرز افزود:  رشد شهرنشینی در استان البرز روند فزاینده دارد و حتی با افزایش جمعیت در روستاها مواجه هستیم.

وی گفت : در سال ۹۶ درخواست کنندگان بیمه بیکاری در البرز ۱۲ هزار نفر ، در سال ۹۷ حدود ۱۴ هزار نفر و در سال ۹۸ تا فروردین ماه ۹۹ این تعداد به ۲۶ هزار نفر در استان البرز رسید که از این میزان ۱۴ هزار نفر اعلام کردند که بیکاری آنها ناشی از شیوع کرونا بوده است. 
وی بیان داشت : از سوی دولت یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای کمک به ۱۴ رسته شغلی آسیب دیده از کرونا مصوب شده که با تشکیل کارگروهی در اسرع وقت نسبت به جذب آن اقدام می شود.

شهبازی  با اشاره به اینکه راهبرد مقام معظم رهبری برای سال ۹۹ جهش تولید است، افزود: از ثبات مدیریت و احکامی که در استان صادر می شود حمایت می کنم و شهرداری ها نیز باید تعامل خود را با شوراها حفظ کنند و در این شرایط سخت از تنش و حواشی مخرب دوری کنید و آرامش خاطری که در کرونا به مردم دادید، همچنان ادامه داشته باشد.
استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تعامل شهرداران با نیروی انتظامی و پشتبانی از بسترهای امنیت استان، گفت: سلامتی و امنیتی از اهم امور است و طی ۲ سال گذشته در این مباحث موفق عمل شده و اتحاد و اسنجام در این حوزه با همراهی دستگاه قضای البرز، قابل تقدیر است.
وی افزود: طرح های تفصیلی شهرداری ها بسیار حائز اهمیت هستند و باید از اصالت اسناد حفاظت شود.
شهبازی ادامه داد: قطار شهری کرج با سرعت در حال پیشرفت است و فاز یک آن تا پایان سال طبق تعهد شهرداری کرج به بهره برداری می رسد.
وی گفت: کمربند شمالی کرج به اندازه ای دارای اهمیت است که اتمام آن اقدامی بزرگ است که در تاریخ کشور می درخشد.

نباید اجازه دهیم که تخلفات ساخت و ساز صورت گیرد 
استاندار البرز گفت: شهرداران متولیان شهرها هستند و در بسیاری از شهرهای دنیا امنیت و قضاوت نیز در دست شهرداران است.
وی ادامه داد: شهرداران شهرهای اقماری مسوولیت سنگینی دارند و آمادگی لازم را برای افزایش اختیارات آنها برای تعامل با دستگاه های قضائی، نظامی و انتظامی داریم.
شهبازی با بیان اینکه اکنون ساختارهای اداری و اجرایی دنیا به طور کامل پاسخگوی نیاز مردم نیستند و این امر در شیوع کرونا بیشتر نمایان شد، گفت: در جریان شیوع این بیماری تاثیرات فراوانی در عرصه های مختلف مشهود بود و نوع امور، ارائه خدمات و نیازمندی های مردم تغییر کرد.
وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا، ترس و نگرانی بسیاری ایجاد شد ولی تمامی مسئولان با هم بسیج شدند که استان متراکم و پرجمعیت البرز در بحران و طغیان کرونا اسیر نشود.
استاندار البرز با اشاره به همراهی واحدهای تولیدی برای تولید محصولات مقابله با شیوع کرونا، اضافه کرد: بافت های ناکارآمد شهری و سکونت یک میلیون نفر، استقرار زندان های بزرگ کشور و بسیاری موضوعات می توانستند در شیوع کرونا گرفتاری ایجاد کنند که همکاری های مردم، اصناف، پای کار آمدن شوراها و شهرداری ها و تمامی نیروی های نظامی، انتظامی، بسیج و سپاه پاسداران، دستگاه قضا، هلال احمر، مسئولان اجرایی و کادر بهداشت و درمان استان یکدل و ید واحد شدند و مانع بحرانی شدن وضعیت شدند.
وی گفت: یکی از ارکان خدشه ناپذیر مقابله با کرونا شهرداران استان بودند که با حمایت شوراهای اسلامی خوش درخشیدند و مردم نیز برای کاستی ها چشم پوشیدند و در این مسیر همراه شدند.
شهبازی با اشاره به بودجه سال ۹۹ افزود: سال گذشته اعلام شد ۱۰ درصد درآمدهای کشور به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز از نفت است و برای سال ۹۹ مقرر شد که یک  میلیون بشکه نفت با قیمت ۵۰ دلار باشد.
وی با بیان اینکه دشمن از تمامی ابزارهای خود برای ایجاد محدودیت برای ایران اسلامی استفاده می کند، گفت: در فروردین امسال فروش نفت منفی شده بود و همچنین در بحث مالیات نیز باید تولید افزایش یابد تا درآمدهای مالیاتی نیز افزایش یابد از این رو پدیده های اجتماعی و اقتصادی زنجیروار به یکدیگر متصل هستند.
استاندار البرز افزود: نعمت خودباوری در شرایط تحریم های ناجوانمردانه برای ما محقق شد و اکنون در واحدهای تولیدی و دانش بنیان استان شاهد دستاوردهای شگرفی هستیم.

استان البرز دارای ۱۸ شهر است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *