[ad_1]

به گزارش دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در پی بازدید معاون وزارت راه و شهرسازی، مسئولان بخش فنی و عمرانی وزارت بهداشت و سازمان مجری ساختمان های دولتی ایران از مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، جا نمایی اجرای پروژه ساخت نخستین بیمارستان جنرال کشور با رویکرد توانبخشی و روانپزشکی، تحت نظارت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مورد تایید قرار گرفت.

 حمیدرضا کوثری مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اعلام این خبر گفت: این بیمارستان منحصربفرد با ۵۴۹ تخت در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی که در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده است، ساخته خواهد شد تا ضمن ارائه خدمت پزشکی و درمانی به ساکنان این منطقه از استان تهران، پاسخگوی نیازهای توانبخشی و روانپزشکی بیماران از سراسر کشور باشد؛ چرا که هم اکنون سرانه تخت توانبخشی و روانپزشکی کشور نسبت به جمعیت، بسیار اندک است.

  وی افزود: در این بازدید که با حضور محمدجعفر علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، مدیران کل این وزارت، مسئولان بخش فنی و عمرانی وزارت بهداشت و سازمان مجری ساختمان های دولتی ایران و مدیران معاونت درمان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، جا نمایی محل احداث بیمارستان ۵۴۹ تختخوابی، مطالعات توسعه سایت بیمارستان روانپزشکی رازی و طرح جامع این بیمارستان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

 کوثری تصریح کرد: در پی این برنامه و تبادل نظرهای انجام شده، مقرر شد مراحل مناقصه ساخت بیمارستان ۵۴۹ تختخوابی  دردو ماه آینده انجام و با کلنگ دو وزیر بهداشت و راه و شهرسازی، اجرای آن آغاز شود.

 وی افزود: در این مدت، مطالعات و طراحی بیمارستان انجام می شود، ضمن آنکه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عنوان بهره بردار، نیازهای توانبخشی و روانپزشکی این بیمارستان را براساس آخرین استانداردهای روز دنیا بررسی و به وزارت بهداشت اعلام می کند.

 مدیر منابع فیزیکی و طرح های عمرانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین گفت: در این برنامه در خصوص نوسازی ساختمان ها و بخش های فرسوده بیمارستان روانپزشکی رازی و تجمیع بخش های پشتیبانی و اداری این مجموعه بیمارستانی نیز تبادل نظر شد.

 کوثری افزود: فعالیت های اجرایی برنامه ریزی شده در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی توسط مدیران فنی و عمرانی وزارت بهداشت، وزارت راه و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تحت نظارت وزارت بهداشت و از طریق دو بیمارستان تخصصی توانبخشی رفیده و روانپزشکی رازی و دو کلینیک پزشکی – توانبخشی اسماء و نظام مافی و بکارگیری توان علمی و تخصصی اعضای هیات علمی که از متخصصان بنام کشور هستند، انواع خدمات حیطه فعالیت خود در حوزه های « توانبخشی، سلامت روانی و سلامت اجتماعی » را به بیماران و نیازمندان جامعه ارائه می دهد.

   مرکز آموزشی- درمانی روانپزشکی رازی که در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده است، به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین مرکز روانپزشکی کشور و خاورمیانه، تحت نظارت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، انواع خدمات تخصصی و درمانی مربوط به اختلالات اعصاب و روان را با تعرفه دولتی به بیماران و نیازمندان ارائه می دهد. 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.