[ad_1]

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در آیین خشت گذاری  این مدرسه گفت: این ششمین پروژه آموزشی از طریق بنیاد خیرین مرحوم پورکاشانی در استان البرز است که ساخت آن عملیاتی می شود.

سالار قاسمی افزود: ۳۰ درصد اعتبار ساخت این مدرسه  به مبلغ ۲ میلیارد تومان توسط خیر مدرسه ساز تامین  و مابقی اعتبار هم از طریق دولتی پرداخت خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: امروز  مصادف با سالروز درگذشت دکتر محمدرضا حافظی بزرگ مرد خیرمدرسه ساز کشور عملیات خشت گذاری مدرسه های خیر ساز در استان البرز آغاز شد.

این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار و ۷۵۰ مترمربع و با زیربنای ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع در سه طبقه ساخته می شود که ساخت آن حداکثر یک سال و نیم این پروژه به اتمام می رسد.

حاج منصور پورکاشانی پور خیر مدرسه ساز روستای فرخ آبادزیبادشت فردیس گفت: مرحوم پدرم الگوی من در مدرسه سازی است و به همین دلیل راه وی را ادامه خواهم داد.

وی بیان داشت: بنا به وصیت پدرم ، امر مقدس مدرسه سازی را انتخاب کرده ام و دراین مسیر گام برمی دارم .

پورکاشانی با اشاره به اینکه زمین این مدرسه نیز  اهدایی  است، گفت: ساخت این پروژه هفت میلیارد تومان  دارد  که ۳۰ درصد به عهده خودم است و مابقی نوسازی مدارس استان البرزتامین می کند.

 این پروژه برای مهر ماه سال آینده  بهره برداری می شود.

روستای فرخ آباد زیبادشت مدرسه ابتدایی ندارد که خیرمدرسه ساز حاج منصور پورکاشانی زمینی را به مساحت ۳۷۵۰ متر برای ساخت مدرسه به اداره کل نوسازی مدارس استان البرز اهدا کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *