[ad_1]

به گزارش ایرنا ، محمد فرشاد روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با حضور شهردار کرمان افزود: موفق شدیم درآمدهای شهرداری کرمان را با تغییر لوایح عوارضی شهرداری، طی سال‌های گذشته افزایش دهیم.

وی با اشاره به اقدامات موثر شهرداری در مدیریت و رفع مشکلات شهری اظهار داشت: پروژه‌های مختلف بزرگ و کوچک را در شهر کرمان رقم بزند.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به اقدامات مثبت شهرداری کرمان طی سال‌های اخیر، گفت: در طول سه سالی که از فعالیت شورای پنجم می‌گذرد، شهرداری کرمان خوش درخشیده است.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر کرمان برای تصویب هرگونه طرح منطقی و کارشناسی‌شده و قابل اجرا، آمادگی دارد، بیان داشت: شهرداری کرمان تا پایان امسال چند پروژه شهری بزرگ و قابل توجه مورد تأکید شورای اسلامی شهر کرمان را آغاز و اجرا می‌کند.

رسانه‌ها پروژه‌های شهری کرمان را برای مردم تبیین کنند

فرشاد همچنین ضمن گرامیداشت‌ یاد شهدای رسانه و تبریک روز خبرنگار اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به اقدامات و فعالیت‌های متعددی که شهرداری کرمان در عرصه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی داشته است، از جایگاه مناسب‌تری نسبت به شهرداری‌های سایر شهرها برخوردار است که جای قدردانی دارد.    

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی صحیح، دقیق و به‌موقع رویدادها افزود: وظیفه سنگین و حساس خبرنگاران در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه بر کسی پوشیده نیست و خبرنگاران نقش پل ارتباطی بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کنند.                                   

رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به ارتباط بیشتر اصحاب رسانه و حساسیت ویژه اخبار در خصوص اقدامات و رویدادهای مدیریت شهری گفت: خبرنگاران باید در زمینه اطلاع‌رسانی پروژه‌های عمرانی، محاسن و معایب را در کنار هم در نظر بگیرند و برای مردم تبیین و تشریح کنند تا شهروندان با اطلاع از تمامی جوانب، مسایل شهری را رصد کنند و همکاری و همدلی بیشتری با مجموعه مدیریت شهری داشته باشند.                     

عوارض صدور پروانه در مناطق کم‌برخوردار کرمان کاهش یافت

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست، با تشکر از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی اصحاب رسانه، افتتاح و بهره‌برداری از پارک خبرنگار همزمان با روز خبرنگار را اقدامی در جهت قدردانی از این قشر پرتلاش و دلسوز دانست.            

حسین چناریان افزود: شورای اسلامی شهر کرمان در شرایط ویژۀ کنونی و مشکلات اقتصادی موجود با تدبیر و آرامش، موفق به تصویب به‌موقع بودجه و مصوبات لازم در این دوره شد و در نتیجه توانستیم در شرایط سخت اقتصادی موجود، پروژه‌های عمرانی را پیش ببریم.                         

وی یادآور شد: این تلاش‌ها موجب شد مجموع ردیف‌های درآمدی بودجه در این دوره از شهرداری و شورای شهر به بیش از پنج برابر نسبت به گذشته برسد.

عضو پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: خوشبختانه شورای شهر و شهرداری توانسته‌اند با برنامه‌ریزی و تدبیر لازم و هماهنگی با همۀ دستگاه‌ها، اقدامات خوبی انجام دهند.                 

وی از تصویب پیشنهاد شهرداری درخصوص کاهش ۲۰ درصدی عوارض صدور پروانه در مناطق آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار شهر خبر داد و افزود: با توجه به مشکلات و تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا به‌منظور کاهش فشار اقتصادی بر شهروندان، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

چناریان تصریح کرد: وقتی وارد شورای شهر شدیم، کارکنان و پیمانکاران طلب زیادی از شهرداری داشتند، که با درایت مجموعۀ شهرداری و شورای شهر به‌رغم شرایط اقتصادی دشواری که امروز در آن به سر می‌بریم، تمام کارکنان و پیمانکاران طرف قرارداد شهرداری با خیال آسوده کار می‌کنند و تأخیری در پرداخت حقوق‌ آن‌ها وجود ندارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.