[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام رضا شریفی روز یکشنبه به مناسبت هفته احیای نمازجمعه ( ۳۰ تیر لغایت پنجم مرداد ) در نشست با خبرنگاران یزد افزود: واگذاری ستادهای نمازجمعه به جوانان نقش مهمی در ارتقای برنامه‌ها و جذب بیشتر مردم دارد.

وی با اشاره به ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری ادامه داد: هم‌اکنون علاوه بر عضویت جوانان در ستادها خیلی از برنامه‌های فرهنگی و مناسبت‌ها از سوی آنها اجرا می‌شود.

این مسوول فرهنگ دینی در استان یزد اظهار کرد: بهره‌گیری از توان و همچنین دیدگاه و ظرفیت‌های بالقوه نسل جوان باید همواره محور تمامی اقدام‌ ستادهای نمازجمعه باشد.

شریفی تصریح کرد: حضور جوانان مومن و انقلابی در برنامه‌ روزهای جمعه و واگذاری امور در دهه چهارم انقلاب اسلامی به آنها یکی از رسالت های مهم شورای سیاستگذاری امامان جمعه استان است. 

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمه یزد در خصوص میزان حضور مردم در نمازجمعه گفت: مردم یزد و مناطق تابعه همواره به خاطر روحیه انقلابی و تدینی که دارند به این آیین اهمیت زیادی قائل هستند.

شریفی گفت: هماکنون در ۲۸ پایگاه نماز جمعه با همکاری ۲ هزار نفر داوطلب مردمی که به صورت افتخاری با ستادهای نمازجمعه همکاری دارند شاهد اقامه باشکوه آن هستیم.

این مسوول افزود: مردم روستاهای چاهک خاتم، بفروییه میبد و خرانق اردکان جزو مناطقی است که درخواست اقامه نمازجمعه دارند که این موضوع در دست بررسی است.

به گفته شریفی، تاکنون مصلی نمازجمعه در ابرکوه، اردکان، احمد آباد اردکان و میبد ساخته شده و در سایر مناطق با همراهی خیران می‌توان در این مورد اقدام کرد.

اطلاع رسانی محور فعالیت است

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد گفت: شهرهای اردکان ، میبد و بخش بهمن ابرکوه در مجموع 

نسبت به سایر مناطق استان از استقبال بیشتر مردمی در نمازجمعه برخوردار است.

به گفته شریفی بر اساس ارزیابی صورت گرفته سال گذشته از لحاظ اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ستاد نمازجمعه روستای نصرآباد تفت رتبه اول استان را کسب کرد.

همچنین جانشین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه یزد اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع‌رسانی نقش محوری در تبیین اهمیت این فریضه الهی در جامعه اسلامی دارد.

حجت‌الاسلام عباس حمیدی افزود: تاکنون نهادهای فرهنگی و تبلیغی همگام با رسانه‌ها برای تبیین اهمیت نمازجمعه در استان کارهای خوبی انجام داده اند.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی به موقع و منظم از فعالیت دفاتر ائمه جمعه و ستادها نقش اصلی در جلب مشارکت گسترده آحاد مردم ولایی در این آیین دارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: امسال ارسال گزارش و اخبار از خطبه‌ها و سایر فعالیت‌های صورت گرفته توسط ستادهای نمازجمعه باید با قوت ادامه یابد.

حمیدی به اهمیت استفاده درست و منطقی بر پایه مقررات از شبکه‌های اجتماعی در راستای فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی اشاره کرد و تداوم آن را خواستار شد.

وی گفت: باید ستادهای نمازجمعه در کنار فعالیت دفاتر ارتباط قوی با رسانه‌های گروهی برای انعکاس به موقع اخبار و گزارش‌ها و ارائه به مردم داشته باشند.

جوان‌گرایی جدی گرفته شود 

در این نشست خبرنگاران رسانه‌های گروهی بر اطلاع‌رسانی سریع و به موقع اخبار ستادها و دفاتر ائمه برای پوشش مناسب و همچنین همکاری در شهرستان‌ها را خواستار شدند.

جوان‌گرایی، جذب بیشتر مردم به نمازهای جمعه، پیگیری مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به مسوولان، دمیدن روح امید و جلب اعتماد، بصیرت‌افزایی، راه‌اندازی شبکه اطلاع‌رسانی و همچنین افزایش فعالیت‌های فرهنگی سفارش شد.

به مناسبت هفته احیای نمازجمعه بیش از ۲۰۰ برنامه از سوی ستاد ۲۸ پایگاه نمازجمعه با همکاری دفاتر ائمه جمعه در استان برگزار شد.   

پنجم مردادماه سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در سال ۱۳۵۸ مبنی بر اقامه نمازجمعه در جمهوری اسلامی است.

استان یزد که با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد ، ۱۰ شهرستان، ۲۴ شهر و  حدود ۹۰۰ روستای دارای جمعیت است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *