[ad_1]

دکتر بهروز دهقان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه شاهد افزایش موارد مبتلا به ویروس کرونا در چابهار هستیم، به شهروندان توصیه کرد به منظور جلوگیری از ازدحام در بیمارستان که می‌تواند عاملی برای انتقال این ویروس باشد از مراجعات غیر ضروری خودداری کنند.

وی بیان کرد: از مهمترین علائم ویروس کرونا تب شدید، سرفه خشک، آبریزش بینی، ضعف بدنی و تنگی نفس است که فرد با مشاهده این علائم در درون بدن خود می‌تواند با مراجه به نزدیک‌ترین درمانگاه و مراکز ۱۶ ساعته غربالگری و برسی‌های اولیه نسبت به درمان اقدام کند. 

رییس بیمارستان امام علی(ع) چابهار گفت: افرادیکه دچار علائم خفیف بیماری هستند به جای مراجعه به بیمارستان که عامل گسترش و تشدید ویروس است ابتدا باید به سیستم بهداشتی و مراکز ۱۶ ساعته غربالگری مراجعه کرده و سپس با توصیه پزشک به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی مراجعه کنند.ٰ

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دارای پایین‌ترین شاخص تخت بیمارستانی در کشور بوده و از لحاظ بهداشتی درمانی و حوادث مترقبه و غیرمترقبه پرچالش‌ترین منطقه کشور است.

دهقان ادامه داد: شرایط خاص فرهنگی منطقه و سبک زندگی مردم سیستان و بلوچستان بویژه چابهار به شکلی است که برای دور ماندن از کرونا چاره‌ای جز تغییر سبک زندگی و همزیستی با کرونا نیست.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *