در این مقاله از وبلاگ پرداخت قبض قبضینو با ما همراه باشید تا با شماره شبا و راه های دریافت آن بیشتر آشنا شوید. قبلا ما در مقاله ای جامع به نحوه دریافت شماره شبا تمام بانک های ایرانی اشاره کرده بودیم . ساده ترین روش در این صورت استفاده از همان لینک ارائه شده در بالای مقاله می باشد. پولنیوز – دریافت «شبا» یا شماره حساب بانکی ایران برای مشتریان بانک ملی ایران هر روز ساده تر می شود. شبا همان شناسه حساب بانکی ایران است که آن را به اختصار شبا نامیده اند . همچنین مشتریان جهت دریافت کد شبای حساب تسهیلات متمرکز خود میتوانند با ورود عدد یک، یک فاصله و شماره حساب تسهیلات خود در متن پیامک، آن را به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ ارسال کنند. دریافت شناسه شبا، از طریق تلفن گویای 09622 و با ورود کلید شماره 5 امکان پذیر است. طریقه گرفتن شماره شبا بانک ملی از طریق پیامک را از سایت نکس 98 دریافت کنید. حالا پس از ورود به این صفحه با تصویری مانند زیر روبرو خواهید شد که در آن می توانید ، در بخش اول با وارد کردن شماره حساب خود ، شماره شبای بانکی خود را به راحتی بدست بیاورید.

با ورود به حساب کاربری خود در این سایت می توانید ، شماره حساب بانکی خود را برای دریافت شبای بانکی دریافت کنید. 3- اگر اشتباه یا سهوی در ورود «شبا» پیش آید، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا) یا متصدی بانک (در ورود اطلاعات شبا) آگاه شده و آن را گزارش می کنند. طبق مصوبه جلسه دهم کارگروه تعامل پذیری مقرر شده بود تا بانک مرکزی سرویسی را آماده کند که امکان تطبیق کدملی و شبا از طریق آن فراهم شود. پیش از این، امکان دریافت کد شبا از طریق سایت اینترنتی بانک ملی ایران و تمامی شعب این بانک برای مشتریان فراهم شده بود. از سال ۲۰۰۷ کد شبا توسط بانک مرکزی ایران برای حواله های ارزی اجباری شده است. شبا به منظور تسهیل و استانداردسازی مبادلات بین بانکی و بینالمللی بانکهای کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و برای نخستین بار در سایت بانک ملی ایران اجرا و عمومی شد.

در جلسه دهم کارگروه تعامل پذیری مقرر شده بود تا بانک مرکزی سرویس تصدیق و صحت سنجی اقلام کلیدی مندرج در ضمانت بانکی را به درخواست سازمان بورس در مرکز ملی تبادل پیاده سازی کند. با استفاده از شماره شبا بین المللی بانک ملی قادر خواهید بود حواله هایی با سقف 15 میلیون تومان در روز را از طریق سامانه پایا و ساتنا انجام دهید. شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار شبا نامیده میشود شمارهای ۲۴ رقمی است که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی کشور مشخص میکند که در حال حاضر در نقل و انتقالات وجوه بین بانکها از طریق سامانه ساتنا ـ سامانه تسویه ناخالص آنی ـ کاربرد دارد. هر حساب بانکی دارای یک شناسه یکتاست که در ایران با نام شبکه بانکی ایران یا بهطور اختصار شبا شناخته میشود. جالب است بدانید که داشتن شماره شبا امکان انجام تراکنش های خارج از کشور را نیز به شما می دهد.

ابتدا نوع حساب خود را از بین سپرده و تسهیلات انتخاب کنید ، سپس اقدام به وارد کردن شماره حساب و زدن دکمه کنید. برای تبدیل شماره روی کارت حساب بانکی به شماره شبا یا تبدیل شماره سپرده بانکی در بانک قرض الحسنه رسالت به شماره شبا از این نشانی استفاده کنید. همانطور که در بالا ذکر شد ، بسیاری از افراد به دلیل اینکه تنها شماره حساب بانکی ملی خود را ندارند ، به دنبال دریافت شماره شبا از روی شماره کارت هستند. تمامی حسابها شمارهٔ «شبا» دارند و آن را میتوان بهصورت حضوری یا اینترنتی از بانک دریافت کرد. شماره شبا تمامی اطلاعات مربوط به حساب از جمله نام بانک، نوع حساب، شماره حساب و کشوری که حساب متعلق به آن می باشد را دارا می باشد و به همین دلیل در انجام تراکنش ها نیازی به وارد کردن این اطلاعات نخواهید داشت. کاربر در این سرویس با وارد کردن کد ملی خود ، پذیرش شرایط اولیه و وارد کردن کد ارسالی کارت اعتباری خود را فعال نماید. با این حال گرفتن شماره شبا از درگاه اکثر بانکهای کشور مستلزم وارد کردن شماره حساب است؛ بنابراین اگر شخصی شماره حساب سپرده خود را نداشته باشد، قادر نخواهد بود اطلاعات مهم حساب خود را مشاهده کند.

برای ثبت نام باید نام، ایمیل یا تلفن همراه و رمز عبور دلخواه را وارد کنید، البته اگر سیستم کامپیوتری یا موبایل شما بر روی حساب گوگل تنظیم باشد، قادر خواهید بود با انتخاب گزینه «ورود با گوگل» وارد پنل کاربری خود شوید. پس از زدن عدد 5 از شما درخواست می شود تا شماره حسابتان را وارد کنید. در برخی مواقع نیاز دارید که شماره شبای خود را به شماره حساب تان تبدیل کنید. شما می توانید در هر ساعت از روز که بخواهید درخواست انتقال وجه خود را ثبت کنید اما دقت داشته باشید که این تراکنش مالی در ساعت مشخصی از روز به حساب مقصد شما خواهد نشست. زمانی که شما از سیستم انتقال مالی پایا و ساتنا استفاده می کنید دستور واریز و یا برداشت وجه به تمامی حساب های بانکی صادر می شود. از طرفی محدودیت های انتقال های مالی می تواند برای من و شما مبحثی چالش بر انگیز باشد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.