[ad_1]

سیدمصطفی علوی روز یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیر اداره گاز سمیرم در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: با تعیین مبدأ خط انتقال، روستاهای خینه، دیلی، خفر و دشت‌بال سمیرم گازدار می‌شوند.

به گفته وی، این روستاها در جنوبی‌ترین نقطه سمیرم و استان و در ضلع شمالی رشته کوه‌های زاگرس واقع شده‌اند و دسترسی آنها به نعمت گاز ضروری است.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان با بیان اینکه در سال‌های گذشته مطالعات زیادی برای انتقال گاز به این روستاها انجام شده است، افزود: کوهستانی و سخت‌گذر بودن دسترسی‌ به این روستاها، کار کارشناسی و مطالعه طرح را با کندی روبرو کرد.

علوی ادامه داد: بعد از انجام مطالعات متعددی که در مورد چگونگی انتقال گاز و شبکه‌گذاری برای این روستاها انجام شد به نظر می‌رسد، می‌توان از مسیر روستای سرباز بخش پادنای بزرگ سمیرم، گاز را به روستاهای مورد نظر رساند.

وی با یادآوری اینکه ۱۰۷ روستای سمیرم از نعمت گاز طبیعی بهره مندند، تصریح کرد: مجموع مشترکان کنونی این شهرستان افزون بر ۲۳ هزار خانوار شهری، روستایی و مشترکان حقوقی، خصوصی یا صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان با درخواست از مدیران ادارات برای مصرف بهینه گاز اظهار داشت: مصرف گاز در بخش خانگی نیز در یک سال اخیر افزایش داشته است.

علوی، اولویت اول شرکت گاز را نصب علمک‌های خانگی عنوان و عیب‌یابی و مشخص کردن نیازها و کمبودها در این بخش قبل از فرارسیدن فصل سرما را از درخواست های شرکت ملی گاز اعلام کرد.

رییس شرکت گاز سمیرم  نیز در همین نشست گفت: این اداره ۴۵ میلیارد ریال از مشترکان بدهکار شهرستان طلب دارد.

سیدعلی‌اکبر طباطبایی خاط نشان کرد: در ۲ سال گذشته، مدارا با مردم یا قسطی کردن قبض‌های گاز در دستور کار بوده تا فشار مضاعفی در این شرایط اقتصادی و کرونایی بر خانوارها وارد نشود.

وی همچنین اعلام کرد: عملیات اجرای طرح بزرگ گازرسانی به معدن خاک‌نسوز با ۹ کیلومتر شبکه‌گذاری در سال جاری آغاز شده است.

فرماندار سمیرم هم با اشاره به کوهستانی و سردسیر بودن این شهرستان اظهار داشت: این شهرستان علاوه بر چهار هزار خانوار عشایری، نرخ رشد جمعیت مثبتی را در آخرین سرشماری سال ۹۵ داشته است.

به گفته محمدرضا عسگریان، راه‌اندازی نمایندگی شرکت گاز  از مطالبات اهالی روستاها و شهرهایی است که دور از مرکز استان و شهرستان هستند تا با سهولت بیشتری بتوانند امور اداری و فنی خود را انجام دهند.

وی به صدور مجوز فعالیت چندین گلخانه در سمیرم اشاره کرد و افزود: افزون بر ۶۰ میلیارد ریال مجوز گلخانه در ۲ سال گذشته در این شهرستان صادر شده که گاز، نیاز اصلی آنهاست.

در ابن مراسم حجت‌الله آقانبی بعنوان سرپرست شرکت گاز سمیرم معرفی و از ۱۵ سال مدیریت سیدعلی‌اکبر طباطبایی رییس پیشین شرکت گار این شهرستان قدردانی شد.

افزون ‌بر ۹۹ درصد از خانوارهای شهری و ۹۹.۲ درصد از خانوارهای روستایی استان اصفهان از نعمت گاز برخوردارند.

۱۰۵ شهر از مجموع ۱۰۷ شهر استان در زمان حاضر از گاز طبیعی برخوردارند و ۹۹.۸ درصد از جمعیت آن زیر پوشش خدمات شرکت گاز قرار دارند.

در مجموع ۴۴ درصد از گاز استان در بخش صنعت، ۳۳ درصد در بخش نیروگاهی، ۱۸ درصد در بخش خانگی، ۳ درصد در حمل و نقل و ۲ درصد در بخش تجاری مصرف می‌شود.

هم‌اکنون ۸۴ درصد از خانوارهای کشور از نعمت گاز برخوردارند و تنها ۱۶ درصد جمعیت کشور از نعمت گاز محروم هستند.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۹۰ هزار جمعیت ثابت و عشایری، ۱۵۰ روستاو آبادی، ۶ شهر و چهار بخش مرکزی، پادنا، وردشت و پادنای بزرگ در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.