[ad_1]

الله‌کرم نصیری روز یکشنبه در نشست بررسی همکاری‌های مشترک استان چهارمحال و بختیاری با کشور اتریش که در محل اتاق بازرگانی این استان برگزار شد، افزود: کشور اتریش در طول تاریخ ثابت کرده است که با سیاست‌های خصمانه و استکباری میانه‌ای ندارد و میزبانی از مذاکرات ۵+۱ در سال‌های اخیر گویای این موضوع است.

وی ادامه داد: اتریش همواره روابط دوستانه‌ای با ایران داشته و امید است در ادامه نیز شاهد تقویت روابط اقتصادی این ۲ کشور و از جمله با استان چهارمحال و بختیاری باشیم.

نصیری با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، تصریح کرد: تحریم‌های آمریکا به ویژه در زمینه مبادلات ارزی و تجاری مشکلات و موانعی را برای کشور ما فراهم کرد و سبب شده تا بسیاری از ظرفیت‌های این استان به کشورهای دنیا عرضه نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری به ظرفیت‌های این استان در محصولات کشاورزی، تولیدات صنعتی و ظرفیت‌های گردشگری اشاره کرد و گفت: تمایل زیادی برای برقراری روابط اقتصادی با کشور اتریش داریم و امید است این روابط بخشی از تنگناهای اقتصادی این استان را برطرف و منجر به شکوفایی بیش از پیش ظرفیت‌های موجود شود.

رییس اتاق بازرگانی،‌ صنایع، معادن و کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به روابط مطلوب دیپلماتیک ایران و اتریش، اظهار داشت: از این ظرفیت می‌توان برای تقویت روابط اقتصادی بین این استان و کشور اتریش استفاده کرد.

آیت احمدی تصریح کرد: علاوه ‌بر دنبال کردن تقویت روابط خود با کشور اتریش، از سفیر این کشور تقاضا داریم تا با بهبود روابط ایران و اتحادیه اروپا، فرایند مبادلات تجاری، اقتصادی و بانکی را برای ایران تسهیل کند.

وی با دعوت از سرمایه‌گذاران کشور اتریش برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در این استان، افزود: این استان در بخش‌های مختلف گردشگری، کشاورزی و  صنعت ظرفیت‌ها بالایی دارد که برقراری این روابط می‌تواند هم برای استان ما و هم برای کشور اتریش تجربه موفق و خوبی باشد.

به گزارش ایرنا، در این نشست نمایندگانی از بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری به تشریح ظرفیت‌های استان و مزیت‌های نسبی برای سرمایه‌گذاری پرداختند.

در این نشست به طور مشخص به ظرفیت‌های چهارمحال و بختیاری در تولید خوراک آبزیان، تولید بادام مامایی و ظرفیت‌های بکر گردشگری این استان اشاره شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *