[ad_1]

محمدمهدی حاج محمدی عصر جمعه در بازدید سرزده از زندان بندرلنگه و گفت وگو با زندانیان این مرکز افزود: زندان آثار منفی بر خانواده‌های زندانیان دارد و تلاش داریم ضمن ایجاد شرایط لازم برای بازگشت سریع‌تر مددجویان به آغوش خانواده، حمایت‌های لازم را نیز از این خانواده‌ها توسعه دهیم.
وی بیان داشت: در دوره تحول قضایی توجه ویژه‌ای به کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها شده و این فرصت برای زندانیان فراهم‌ است که در صورت اصلاح رفتار و متنبه شدن از ارفاق و تسهیلات قضایی بهره مند شوند.
رییس سازمان زندان‌های کشور خطاب به زندانیان اظهارداشت: هرچند زندان به صورت ذاتی جای خوبی نیست اما این فرصت را برای شما مددجویان فراهم نموده که با نزدیک شدن به خداوند متعال و تفکر در اعمال و رفتار گذشته، شخصیت خود را بازسازی و ایمان خود را تقویت کنید.
حاج محمدی ادامه داد: در نظام ‌اسلامی توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی زندانیان یک اصل است.
وی گفت: فلسفه زندان در ایران علاوه بر اجرای مجازات حبس، بازاجتماعی نمودن و ایجاد زمینه‌های لازم برای بازگشت زندانی به زندگی سالم و جامعه است.

اراده می‌تواند عقب ماندگی ها را به سرعت جبران کرد
عضو شورای عالی قوه قضاییه همچین در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس بااشاره به دل نوشته‌ای بر روی دیوار زندان عنوان کرد: زمان به عقب بر نمی گردد ولی راهی به نام همت و اراده وجود دارد که بتوان عقب ماندگی را به سرعت جبران کرد، مانند شهدا که راه صدساله را یک شبه پیمودند.
وی ادامه داد: مردانگی یعنی اینکه انسان به هرچیزی راضی نشود، بلکه انسان تصمیم بگیرد که با انتخاب و استفاده از راه صحیح، اشتباه خود را جبران کند.
 وی با اشاره به زندگی حضرت یوسف(ع) ادامه داد: امیدواریم شما مددجویان هم مانند حضرت یوسف(ع) از زندان که بیرون آمدید، عزیز خانواده، اطرافیان و جامعه تان شوید.
رییس سازمان زندان‌های کشور همزمان با دومین روز سفر به هرمزگان، با حضور در زندان بندرلنگه و کانون تربیت واصلاح مددجویان بندرعباس ضمن دیدار با زندانیان و رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های آنان، از قسمت‌های مختلف این مراکز  بازدید و روند فعالیت‌ها را مورد ارزیابی قرار داد. 
 همزمان با حضور رییس سازمان زندان‌ها در زندان بندرلنگه و بندرعباس، معاونان وی نیز از زندان‌های میناب و رودان بازدید نمودند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *