[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز از پاریس؛ جوانان معترض برای سومین شب پیاپی، سطل‌های زباله را در این محلات محروم به آتش کشیدند.

شبکه‌های تلویزیونی بی اف ام تی وی و سی نیوز تصاویری از انفجار ترقه در برخی حومه‌های فقیرنشین پاریس و مداخله یگان‌های پلیس ضدشورش منتشر کردند و فرانس پرس از آتش زده شدن سطل های زباله گزارش داد.

تنش از حادثه شنبه شب و برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با خودروی پلیس نامحسوس در جریان تعقیب و گریز با خودروی پلیس در محله‌ای در شمال پاریس، آغاز شد که راننده موتور به بیمارستان انتقال یافت. پلیس فرانسه اعلام کرده است که درباره این حادثه تحقیق داخلی خواهد کرد.

محله‌های محروم بسیاری از شهرهای فرانسه از مدت‌ها پیش، نقطه انفجار اعتراض و خشم ناشی از کاستی‌ها و مشکلات اجتماعی و اقتصادی این کشور بوده است.

ناآرامی‌های سال ۲۰۰۵ در یک محله حومه پاریس در پی مرگ ۲ جوان فراری از بازداشت ماموران پلیس، سه هفته طول کشید.

«برونو لومر» وزیر اقتصاد فرانسه نیز روز سه‌شنبه هشدار داد که سقوط بهای نفت، اقتصاد جهانی را که با تبعات گسترده شیوع کرونا دست به گریبان است، تهدید می‌کند.

وی امروز در سنای فرانسه تاکید کرد: کاهش بهای نفت، خطری برای اقتصاد جهانی است.

 بهای نفت آمریکا در آستانه پایان دوره قراردادهای مهلت دار برای تحویل محموله‌ها در ماه می/ اردیبهشت، از بامداد دوشنبه به طور فزاینده‌ای روند سقوطی به خود گرفت و به منفی ۳۷.۶۳ دلار در هر بشکه رسید.   

هر بشکه نفت برابر ۱۵۹ لیتر در اوایل سال جاری در نیویورک به بهای ۶۰ دلار داد و ستد می‌شد و قیمت آن روز جمعه گذشته به ۱۸.۷۲ دلار کاهش یافت و سه روز بعد به منفی ۳۷.۶۳ دلار سقوط کرد.

همه گیری کرونا و بحران رکود و بیکاری ناشی از آن، به شدت اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا را تحت تاثیر قرار داده است.

همه گیری ویروس کرونا عامل بیماری «کووید – ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر ماه) در شهر ووهان در مرکز چین آغاز شد و ابتدا به عنوان ذات الریه شناخته می‌شد. اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.