[ad_1]

سید مجید ارجمند، پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: به دلیل اینکه شهرستان جهرم هنوز به شرایط عادی بازنگشته و احتمال وجود افراد ناقل ویروس کرونا در این شهرستان زیاد است، حضور مشتریان در رستوران‌ها و کافه‌ها باید بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.

وی بیان کرد: در رستوران‌ها و کافه‌های مسقف، مشتریان اجازه نشستن روی صندلی‌ها را دارند، اما این امر منوط به این است که صاحبان این صنف حتما قبل از ورود و خروج مشتریان، میزها، صندلی‌ها و هر سطوحی را که قابل لمس باشد گندزدایی کنند و این کار باید هر روز و در فاصله‌های زمانی مختلف تکرار شود. 

ارجمند اظهار داشت: در حال حاضر، تالارهای پذیرایی، استخرها، مراکز سونا و ماساژ از جمله اماکنی هستند که همچنان اجازه فعالیت ندارند.

مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم هم به ایرنا گفت: فعالیت باشگاه‌های ورزشی بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام ورزش‌هایی است که به صورت انفرادی قابل اجراست اما فعالیت‌های ورزشی گروهی همچنان ممنوع است.

رضا رحمانیان ادامه داد: ورود ورزشکاران به باشگاه‌های ورزشی بر اساس میزان مساحت باشگاه، حفظ فاصله اجتماعی است و همچنین استفاده از ماسک و دستکش از سوی ورزشکاران الزامی است.

به گفته وی، صاحبان باشگاه‌های ورزشی باید قبل از ورود و خروج ورزشکاران، تمام وسایل و سطوح را گندزدایی کنند.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی تا امروز (هشتم خرداد۹۹)، دو هزار و ۲۵۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند. از بین مبتلایان جدید، ۴۱۹ مورد بستری و یک هزار و ۸۳۹ مورد از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند، مجموع افراد مبتلا به کرونا در کشور به ۱۴۳ هزار و ۸۴۹ نفر رسیده است. متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به هفت هزار و ۶۲۷ نفر رسید.

۵۹ درصد از جان باختگان کرونا در استان فارس مرد و ۴۱ درصد زن بودند، میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۵ سال است و بیش از ۹۰ درصد جانباختگان در گروه سنی سالخوردگان و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *