[ad_1]

ابوالفضل یاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تاکید نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تناسبی بین درآمدهای وصولی و مجموع اعتباراتی که به استان اختصاص می یابد وجود ندارد و انتظار داریم رتبه استان از این لحاظ ارتقا یابد.

وی با اشاره به میزان درآمد استان، افزود: استان قزوین در سال ۹۹ با ۲ هزار و ۵۷۲ میلیارد تومان رتبه ۱۳ دریافت درآمد کشور را داشت که نزدیک به ۲۵ درصد نسبت به سال قبل رشد یافته و رتبه رشد استان در سطح کشور ۱۷ بوده است.

یاری اضافه کرد: در حوزه اعتبارات هزینه‌ای، مجموع اعتبارات ابلاغ شده به استان در سال ۹۹، ۲۵۱ میلیارد تومان است و قزوین رتبه ۲۹ کشور را از این لحاظ دارد.

وی افزود: علیرغم اینکه میانگین رشد درآمد استان‌های کشور هشت بوده،  نرخ رشد استان قزوین در سال گذشته، بسیار بیشتر بوده است ولی با ابلاغ ۵۰ درصد اعتبارات تخصیصی، عملا نتوانستیم برنامه ریزی‌های انجام شده را به ثمر برسانیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین گفت: این استان براساس مصوبه ابلاغی شامل ۲۵۱ میلیارد تومان، ۷۷ میلیارد تومان با احتساب نرم‌های بسیار ساده، کسری مسجل حوزه اعتبارات هزینه ای دارد.

وی گفت: در حوزه اعتبارات تملک دارایی سرمایه گذاری، ۲۰ تا ۱۶۱ میلیارد تومان سهم تملک دارایی استان بوده که در مجموع با توازن در نظر گرفته شده، ۳۸۶ میلیارد تومان سهم اعتبارات استان است و قزوین رتبه ۲۹ کشور را از این لحاظ دارد.

این مسوول افزود: انتظار استان برای ارتقای ردیف بودجه‌ای تا به امروز محقق نشده است ولی در سفرهای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان بخشی از این نواقص را جبران کرده و تلاش کرده ایم حساسیت نمایندگان استان به این موضوع کاسته شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.