[ad_1]

“محمدحسین جناب” روز جمعه در گفت و گو با ایرنا کارخانه یخچال سازی ، عظیم خودرو ، فولاد وچدن دورود، فولاد خرم آباد ، کاشی جم ، داروسازی بایرافلاک و را از جمله این طرح ها ذکر کرد و اظهار داشت: این واحدهای بزرگ صنعتی که در سالهای گذشته راکد ، نیمه تعطیل و یا تملک شده توسط بانک ها بودند با پیگیری انجام شده به چرخه تولید برگشتند.

وی  با اشاره به طرح سیلیکون آریای بروجرد ادامه داد: فاز نخست این طرح حداکثر تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و ۴۰ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری طرح بوده و حدود ۴۰۰ نفر اشتغالزایی این طرح دارد.

جناب با بیان اینکه پالایشگاه پلدختر نیز آماده بهره برداری شده است افزود: پالایشگاه پلدختر نخستین پالایشگاه مینی ریفاینری سطح کشور است که از خوراک نفت خام تغذیه می کند و در سه فاز  تولید روغن و قیر و نفت سفید و بنزین بهره برداری خواهد شد.

وی به طرح توسعه زاگرس پوش بروجرد اشاره کرد و گفت: این طرح نیز با حمایت دولت به مدار تولید برگشته است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری لرستان اظهار داشت: در شهرک پتروشیمی چهار واحد جدید طراحی شده که واحد کاتالیست با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر اخیرا بهره برداری شد و سه واحد دیگر در این شهرک به زودی بهره برداری می شود.

وی به احیای طرح گردشگری حوضیان الیگودرز و راه اندازی طرح لاستیک بارز در استان اشاره کرد و افزود: همچنین یک واحد کشتارگاهی فوق پیشرفته مرغ  با اشتغالزایی ۵۰۰ نفر  در خرم اباد در حال راه اندازی است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری لرستان گفت: گاوداری ۲ هزار راسی گریت در شهرستان خرم آباد با سرمایه گذاری بخش خصوصی تا اردیبهشت ماه سال آینده بهره برداری خواهد شد.

وی افزود: گلخانه هیدروپونیک فجر صفا نیز در بحث صادرات و اشتغال آفرینی در استان بسیار تاثیرگذار است.

وی به احیای واحد تولیدی عظیم خودروی بروجرد اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۰۰ خودرو در این واحد تولیدی تحویل داده شده و تا پایاین سالجاری این تولیدات به بیش از ۲ هزار خودرو خواهد رسید.

جناب به راه اندازی کارخانه الکل فجر در استان نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه تولید الکل با شیوع ویروس کرونا کمترین مشکل در استان ایجاد شد و از مجموع ۱۵ واحد تولید الکل سه واحد در لرستان فعال است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.