[ad_1]

حمزه روغنیان  روز چهارشنبه از شهروندان شیراز خواست تا در مدت دو هفته پیش رو همچنان به مدیریت مصرف و صرفه جویی در مصرف برق توجه داشته باشند تا خاموشی های ناخواسته در کلان شهر شیراز اعمال نگردد.

وی اضافه کرد:  همه تلا ش متخصصان در شرکت برق منطقه ای استان فارس این است تا در یک عملیات منسجم و منظم کار راه اندازی ترانسفورماتور جدید  ۲۳۰/۶۳با قدرت ۱۶۰ مگا ولت آمپر در ایستگاه ملک مکان شیراز تا دو هفته آینده به سرانجام برسد ، اجرای این عملیات یک فرایند ۲ ماهه کار جمعی می طلبد در حالیکه متخصصان این شرکت سعی دارند در یک افق ۲۰ روزه (از آغاز حادثه) عملیات را به سرانجام برسانند.

 معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس خاطر نشان کرد: با بروز حادثه در ایستگاه برق ملک مکان شیراز ، برای کاهش خاموشی های ناخواسته مدیریت بار در دستور کار قرار گرفت و حدود ۱۰۰ مگاوات برق از ایستگاه ملک مکان شیراز به سایر ایستگاه‌های شیراز منتقل گردید تا اختلالی در توزیع برق ایجاد نشود ، در این زمینه همکاری همه جانبه شرکت توزیع نیروی برق شیراز قابل تحسین و تقدیر است.

روغنیان ادامه داد : مدیریت ۱۰۰ مگا وات برق بعد از بروز این حادثه آتش سوزی ، معادل مصرف برق حد اقل سه شهرستان گرمسیری بزرگ  فارس است ، بنا بر این با کار گسترده و هماهنگی منسجم و برنامه ریزی شده و همچنین افزایش حدود ۱۰ درصدی ظرفیت خطوط انتقال سعی شده است تا درتامین برق کلان شهر شیراز از زمان بروز حادثه آتش سوزی تا کنون خللی ایجاد نشود.

این مقام مسوول با بیان اینکه برای نصب و راه اندازی ترانسفورماتور جدید ۲۳۰/۶۳  با قدرت ۱۶۰مگا ولت آمپر از توان متخصصان داخلی و بومی استفاده شده است گفت: این حادثه در عین حال که در شرایط پر مصرفی برق تابستانی و نزدیک شدن به روزهای اوج مصرف رخداد ناخوشایندی بود اما به عنوان تمرین آمادگی تاسیسات و تجهیزات برق در استان فارس نشان داد که متخصصان تامین و انتقال برق دراین استان از آمادگی لازم برای مقابله با شرایط حساس و سخت را دارند.

 معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس از برنامه ریزی جامع و بلند مدت برای تامین و انتقال برق پایدار دراستان فارس تا پایان امسال خبر داد  و گفت: با تمهیداتی که دراین حوزه اندیشیده شده است تا پایان امسال بسیاری از دغدغه های تامین و انتقال برق دراستان فارس بر طرف خواهد شد.

انتقال ترانسفورماتور جایگزین به ایستگاه ملک مکان شیراز 

افزایش بار و اتصال ناگهانی درون ترانسفورماتور ۶ تیرماه علت اصلی بروز حادثه آتش سوزی در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز و قطع گسترده برق در مناطقی از شیراز بود که با اقدام به موقع نیروهای عملیاتی این آتش سوزی خاموش و برق مناطق وصل گردید.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *