حتما برای شما هم پیش آمده است خرید مودم اینجا کلیک کنید که می خواهید مودم ADSL را انتخاب و خریداری کنید و به دلیل تنوع در محصولات و مارک ها ، در انتخاب محصول مناسب کمی گیج شده اید. در این مقاله ، ما قصد داریم تمام مواردی را که یک کاربر خرید مودم ساده و حرفه ای اینترنت باید هنگام انتخاب مودم ADSL به آنها توجه کند ، توضیح خواهیم داد.

راهنمای خرید مودم همراه

 

در واقع ، هنگام انتخاب یک مودم ADSL مناسب ، 4 مورد کلی باید در نظر گرفته شود:
نوع و تعداد درگاه های LAN مودم خرید مودم
نوع فناوری مودم WiFi
مارک و کیفیت محصول
امکانات و امکانات اضافی
در ادامه موارد بالا را شرح خواهیم داد:

پورت LAN:
تعداد پورت های LAN در مودم های ADSL یکی از عواملی است که باعث ایجاد تفاوت در آنها می شود. امروزه بیشتر مودم های ADSL در دو نوع تک پورت و چهار پورت تولید و عرضه می شوند و عامل مهم دیگر در پورت های خرید مودم LAN سرعت آنهاست. بیشتر مودم ها با پورت 10/100 مگابیت در ثانیه و تعداد محدودی از مودم های دیگر با پورت سرعت 10/100/1000 مگابیت بر ثانیه در دسترس هستند.

راهنمای خرید مودم vdsl

 

اما این پورت های LAN به چه خرید مودم درد می خورند؟ !!
در واقع ، مودم ADSL اینترنت را با استفاده از یک جفت سیم تلفن دریافت می کند و این اینترنت را به کامپیوترهایی که از آن استفاده می کنند از طریق پورت LAN یا WiFi ارائه می دهد ، اگر فقط یک کامپیوتر در خانه یا محل کار خود دارید که می خواهد از طریق سیم وصل شود اینترنت مودم های تک پورت نیازهای شما را خرید مودم برآورده می کنند ، اما اگر تعداد رایانه هایی که می خواهند از اینترنت به عنوان کابل استفاده کنند بیش از یک کاربر است ، باید مودم های چهار پورت را در نظر بگیرید.

اساساً در داخل این مودم ها یک سوئیچ چهار پورت وجود دارد که به راحتی اینترنت Robin را با 4 دستگاه (کابل) به اشتراک می گذارد خرید مودم و هزینه خرید یک سوئیچ 5 پورت (یک پورت برای اتصال مودم و 4 پورت برای اتصال کامپیوتر) را کاهش می دهد. . (اگر رایانه های شما بیش از 4 دستگاه دارند ، باید از سوئیچ های 8 ، 16 ، 24 یا 48 در صورت لزوم استفاده کنید.)

اگر در یک شبکه اداری خانگی یا کوچک علاوه بر استفاده از اینترنت ، نیاز به مبادله مقدار زیادی فایل و داده بین رایانه دارید ، بهترین انتخاب استفاده خرید مودم از مودم هایی با پورت LAN 10/100/1000 Mbps است.

راهنمای خرید مودم adsl

 

وای فای
شاید مهمترین نکته در انتخاب مودم ADSL امکان خرید مودم تهیه اینترنت از طریق WiFi باشد.

WiFi چیست؟

WiFi یا IEEE 802.11 یک پروتکل انتقال داده بی سیم 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز است که شامل استانداردهای b / a / g / n / ac است که b قدیمی ترین و ac جدیدترین آن است. می توان گفت حدود 3 سال یا حتی بیشتر است خرید مودم که مودمی با استاندارد کمتر از n تولید نشده است.

اما این نمادها نماینده چه چیزی هستند؟
هر یک از این نمادها نشانگر سرعت مودم یا کارت شبکه بی سیم است. به عنوان مثال ، استاندارد 802.11n سرعت 150 Mbps و جدیدترین خرید مودم نوع آن ، n + ، سرعت 300Mbps دارد و به مودم های سری n150 و n300 معروف است.

در حقیقت ، سرعت 150 مگابیت در ثانیه کل سرعت ارسال و دریافت بین کارت های دو دستگاه بی سیم در اتاق است و این سرعت خرید مودم برای شرایط جدا شده هیچ سر و صدای محیط ندارد ، که در واقع کمتر از 150 سرعت کلی خواهد بود .

راهنمای خرید مودم ایرانسل

 

جدول سرعت استاندارد بی سیم:

دامنه فرکانس دامنه خرید مودم فرکانس نوع پروتکل
11 مگابیت در ثانیه 2.4 گیگاهرتز 802.11b
54 مگابیت در ثانیه 5 گیگاهرتز 802.11a
54 مگابیت در ثانیه 2.4 گیگاهرتز 802.11 گرم
150/300/450/600 مگابیت در ثانیه 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز 802.11n
1300+ مگابیت در ثانیه 5 گیگاهرتز 802.11ac
اما نکته ای که هنگام بحث در مورد سرعت بی سیم باید به خاطر داشته باشید این است که برای داشتن حداکثر سرعت ممکن (به عنوان مثال AC 1750 Mbps) هم مودم و هم کارت شبکه بی سیم باید از این استاندارد رایج (AC 1750 Mbps) پشتیبانی کنند. در غیر این صورت ، آنها با بالاترین استاندارد مشترکی که پشتیبانی می کنند کار خواهند کرد. مثال: لپ تاپ بی سیم سری B و مودم سری ac در نهایت با استاندارد خرید مودم n کار خواهند کرد.

راهنمای خرید مودم وای فای

 

مورد دیگری که باید در قسمت خرید مودم بی سیم به آن اشاره کنیم ، تعداد و نوع آنتن در مودم است. به طور کلی باید بگوییم که مودم آنتن بیشتری دارد.

پهنای باند مودم افزایش می یابد (به عنوان مثال ، ما مودم n300 تک آنتن نداریم) و می تواند به کاربران همزمان بیشتری خدمت کند زیرا در بی سیم ، پهنای باند بین تعداد کاربران متصل به مودم تقسیم می شود. خرید مودم مودم ها در آنتن های تک ، آنتن و سه گانه موجود هستند که هم به صورت آنتن داخلی و هم به صورت آنتن خارجی در دسترس هستند.

راهنمای خرید مودم سیم کارتی

با این حال ، باید توجه داشت که یک مودم سه آنتن خرید مودم لزوماً برای پوشش کامل یک ساختمان سه طبقه با مساحت 100 متر مربع در هر طبقه مناسب نیست. در عوض ، باید از Access Point در کنار مودم ها استفاده کنید تا پوشش WiFi این فضاها را در صورت لزوم تکمیل کنید.

همچنین ، از آنجا که زاویه انتقال سیگنال بی سیم عمودی خرید مودم و افقی است ، در بسیاری از موارد طبقه پایین و بالا نیز ممکن است شامل پوشش بی سیم شما باشد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.