در صفحه جدید سه قسمت وجود دارد که در کادر اول باید رمز قبلی، در کادر دوم رمز جدید و در کادر سوم همان رمزی را که در کادر دوم وارد کرید، دقیقا تایپ کنید. ۱- فرکانس رادیویی TDD: به طور کلی، در ایران اینترنت TD-LTE روی دو طیف فرکانس رادیویی ارائه میشود. یکی دیگر از سری مودم های 4G LTE ارائه شده توسط ایرانسل است. این مودم برای اتصال به اینترنت TD-LTE، تنها از سیم کارت مخصوص TD-LTE که به وسیله اپراتور تلفن همراه ایرانسل تهیه و ارائه می شود پشتیبانی و استفاده می کند. یک نمونه از ویژگی های برجسته این مودم پشتیبانی از کارت حافظه MicroSD تا ۳۲ گیگ میباشد. اینترنت td-lte یا همان ثابت برای مودم های ثابت خانگی و قابل حمل، که از قابلیت سیم کارت TD-LTE پشتیبانی می کند کاربرد دارد و اینترنت همراه برای گوشی ها و مودم هایی که از سیم کارت های ۳G ،۴G ،۴.۵G پشتیبانی می کند، مورد استفاده قرار می گیرد.

مودم 4G/4.5G قابل حمل ایرانسل مدل FD-M60 با سیم کارت خام ... برخی از سرویسدهندهها فقط یک مودم لاک شده به شما پیشنهاد داده و باید همان را انتخاب و خریداری کنید. هدف این شرکت از همان ابتدا، تبدیل شدن به بزرگترین شرکت خدمات رسانی در بین اپراتورهای تلفنهای همراه بود که تا حدودی نیز به این هدف رسید. در واقع، هیچ فرقی نمیکند مثلا شما مودم TK-2510 یا TK2510 Plus یا GP2101 و حتی GP2101 Plus را بخرید. ایرانسل خبر می دهد که تعویض مودم ها و ارسال آنها به شکلی رایگان صورت می پذیرد، همینطور مبالغ موجود در حسابهای وایمکسی که فعال بودهاند، پس از طی مراحل تعویض به حساب مودمهای TD-LTE مشترکان بازگردانده خواهند شد. هواوی B612 یک مودم آنلاک شده است یا حداقل ما در اینجا به مدل آنلاک شده آن اشاره داریم که امکان استفاده از سیمکارت تیدیالتی همه اپراتورها را میدهد. در اینترنت TD-LTE صحبت از انتخاب مودم چندان حرف درستی نیست. مودم LH96 بهترین مودم ایرانسل در دسته مودم های همراه میباشد و اگر از لحاظ مالی محدودیتی برای شما وجود ندارد میتواند انتخاب مناسبی باشد. در ادامه به راهنمای خرید مودم و بهترین روتر های موجود در بازار میپردازیم. برخی مودم ها باتری داخلی نداشته ولی قابلیت جا به جا شدن در سطح کشور را دارند.

البته، در ایران سرعت TD-LTE بیشتر از ۱۰۰ مگابیت نیست و هر دو مودم برای این منظور کفایت میکند ولی مودمهای رده LTE Cat 6 ویژگیها و قابلیتهای بیشتری دارند. با وجود فروشگاه های آنلاین بسیار در فضای اینترنت چرا انتخاب بسیاری از افراد، فروشگاه آنلاین صاران مارکت است؟ یکی از دغدغه های اصلی کاربران در تنظیمات مودم ایرانسل و دیگر مودم ها، تغییر نام کاربری و رمز عبور پیش فرض مودم می باشد. زایکسل ۴۵۰۶ یک مودم در رده LTE Cat 6 با سرعت دانلود ۳۰۰ مگابیت و سرعت آپلود ۵۰ مگابیتی به همراه وایفای دو بانده ۸۰۲.۱۱ac و پشتیبانی همزمان از ۳۲ کاربر. شاید در مجموع زیر ۱۰ مودم تیدیالتی در بازار ایران داشته باشیم که اشاره شد هر شرکت و اپراتور برای خودش یکی دو مدل عرضه کرده و ایرانسل در این زمینه پیشتاز است و بیشترین تنوع را دارد. شما میتوانید در هر لحظه از شبانه روز با واحد پشتیبانی ارتباط برقرار کنید و مشکل خود را به سرعت برطرف کنید.

از جذابیتهای آن میتوان به پشتیبانی از فناوری VDCL، درگاه USB 3، توانایی اتصال به مودمهای همراه و کیفیت بسیار خوب سیگنال اشاره کرد. مودم جیبی LH96 یکی از مودم های همراه با قیمتی مناسب تر و شرایط خرید بهتری نسبت به FD-M60 هست . این مودم ایرانسل از استاندارد بیسیم IEEE 802.11 b/g/n/ac پشتیبانی میکند. هر یک از این دو روش معایب و مزیت هایی دارند که از حوصله ی این بحث خارج خواهد بود، اما به طور خلاصه در حالت TD-LTE نیازی به باند محافظ میانی وجود ندارد و می توان ظرفیت Uplink و Downlink را در صورت لزوم تغییر داد، در حالی که چنین امکانی برای استاندارد FD-LTE وجود ندارد و این ظرفیت ها بر اساس پهنای باند اختصاص یافته به اپراتورها، ثابت خواهند بود. ضد آب و دارای استاندارد IP65 با قابلیت پشتیبانی از VoWiFi و VoLTE است. غالب مودمهای تیدیالتی مشابه هم و دارای ویژگیها و امکانات یکسانی هستند و فقط برای ایجاد تنوع مصنوعی وارد بازار شدند.

سخن بعدی این است که غالب این مودمها فقط در ایران و چند کشور محدود دیگر یافت میشوند و نمیتوانید آنها را در بازار آزاد یا سایتها و فروشگاههای اینترنتی خریداری کنید. فراموش نکنید که یکی از مزیتهای مهم مودمهای جیبی، قابل حمل بودن آنهاست؛ بنابراین حتما در زمان خرید، به شارژدهی این مودمها دقت زیادی داشته باشید. ۳- امکانات ارتباطی: یکی از بخشهایی که باعث تفاوت میان مودمهای TD-LTE میشود؛ امکانات ارتباطی آنها است. تفاوت زیادی میان این دو مدل مودم با سری TK-2501 ایرانسل یا TD-i40 نیست و میشود اینها را هم برای یک تیدیالتی خانگی خریداری کرد. برخیها اعتقاد دارند مودم TD-i40 آنتندهی بهتری دارد و برخی کاربران هم میگویند GP2101 بهتر از نسخه جدیدتر آن یعنی GP2101 Plus است. فقط از باندهای رادیویی ۴۲ و ۴۳ ایرانسل و مبیننت پشتیبانی میکند و قابلیت PoE برای تغذیه انرژی از منبع تغذیه را دارد. مودمهای همراه از نظر منبع تغذیه به دو دسته دارای باتری شارژی داخلی و بدون باتری داخلی تقسیم بندی میشوند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.