دامنه های ریشه لینک دهی: تعداد بک لینکهایی که از یه دامنه خاص به وب سایت شما داده میشه. الگوریتم گوگل وبسایت شما را از یه منظر بررسی میکند: سئو داخلی، سئو به صورت خارجی و سئو فنی. در پاسخ به این سوال که سئو خارجی چیست میتوان گفت سئو خارجی شامل عوامل اساسی SEO برای رسیدن به رتبهبندی عالی در موتورهای جستجو، مانند بک لینک میشود. از این رو تحقیق کلمه کلیدی در ساخت این شبکه های وبلاگی نقشی اساسی دارد. ریپورتاژ اگهی نسبت به تبلیغات اینترنتی دیگر چه مزایایی دارد؟ از ابزارهای چک کردن بک لینک استفاده کرده و ببینید که رقبای شما در چه سایت هایی دارای لینک هستند. بنابراین چه کسب و کار محلی باشید، چه کسب و کار بین المللی داشته باشید یا کسب و کارتان کاملا آنلاین باشد می توانید از Backlink Checker برای یافتن بک لینک رقبای خود در دایرکتوری ها استفاده کنید. به رقبای خود دقت کنید، اجره تحلیل کنید که چه چیزی برای آن ها مفید بوده است و استراتژی خود را بسازید.

اینکه شما لینکهای خودتان را از چه منبعی گرفتید و از چه راهی ساختید، تا حد زیادی مهم است، ولی هیچ تاثیری روی اثربخشی و مفید بودن آن ندارد. پیوندها یک عنصر مهم برای سئو خارج از سایت هستند. قبل از شروع به ساختن یا کسب بک لینک، درک انواع مختلف پیوندها و همچنین عواملی که بر تاثیر پیوند به وبسایت شما اهمیت دارد، ضروری است. شما میتوانید از طریق این کانال ارتباطی، میتوانید خدمات، محصولات و مقالات جدید را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. شما حتی میتوانید با یک کمپین تبلیغاتی، محتوایتان را تبلیغ کنید و در معرض دیدگاهی قرار دهید که به مردم کمک میکند تا این محتوا را کشف کرده و از آن استفاده کنند. پیوندی ساخته شده از طریق دسترسی به وبسایت شما ایجاد میشود. با این وجود بسیاری از وب سایت هایی که سود زیادی را از وب سایت خود ندارند و یا این که بودجه کافی برای لینک سازی پولی ندارند می توانند از طریق برخی از وب سایت ها اقدام به ساخت بک لینک رایگان کنند.

فقط شخصی که آن محتوا را مینویسد، تصمیم به پیوند دادن به محتوای شما گرفته است، خواه به دلیل اینکه از برند شما استفاده میکند یا محتوای شما را از طریق جستجو کشف کرده است. بنابراین فعالیت مداوم و مفید شما در صفحات شبکههای مجازی هم میتوانند به نوعی بر سئو و بالارفتن ارزش سایت و مطالب شما تاثیر مثبت بگذارند. این کار (که به نوعی بازاریابی دهان به دهان هم به حساب میآید) خیلی راحت میتواند نرخ کلیک و رتبه شما در گوگل را بهتر سازد. این مورد Referring domains نامیده می شود و بیشتر بودن آن علاوه بر بهبود سئو خارجی منجر به افزایش ترافیک طبیعی شما خواهد شد. سئو داخلی را به اسم on page seo میشناسند زیرا ترفندها و تغییراتی که شما برای بهینه سازی سایت خود ایجاد میکنید توسط بازدیدکنندگان در صفحههایتان مشاهده میشود (در حالی که عناصر SEO خارجی و فنی همیشه قابل مشاهده نیستند). قاعدتا همین مرجعیت باعث معرفی شما به دیگران و کسب بک لینک های زیادی میشود. موتورهای جستجو مانند گوگل فاکتورهای جستجوگرهای خارج از صفحه مانند تعداد و کیفیت بک لینک به وبسایتها را اندازه میگیرند.

انکرتکست به کلمات قابل کلیک گفته میشود که برای لینک دادن یک صفحه وب به صفحه دیگر استفاده میشود. هر کدام از روش های بالا مزایا و معایب خاص خود را دارند و استفاده از این تکنیک نیازمند دقت و ظرافت بسیار بالایی است چرا که این تکنیک رسما کلاه سیاه معرفی شده است اما این تکنیک می تواند کلاه خاکستری باشد اگر بصورت انحصاری و با دقت انجام شود. وب سایتها همچنین باید از هاست های مختلفی استفاده کنند تا موتورهای جستجو به راحتی این تکنیک را درک نکنند. حتی اگر این لینک را خودتان ساختهاید، باز هم لازم است تا محتوای ارزشمند و مفیدی داشته باشید که کاربران به مطالعه و استفاده از آن جذب شوند. فقط به خاطر داشته باشید که بلاگ بدون بهینه سازی خارجی مانند عروسی بدون دعوت نامه است. شما می توانید با ساخت پروفایل کاربری در فروم ها و ایجاد محتوا در بخش های مربوطه و یا ایجاد توضیحات در بخش درباره ما نسبت به برندسازی اینترنتی و سئوی خارجی خود اقدام کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.