[ad_1]

محمد دره‌وزمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بیشترین خرمای مصرفی در استان از رقم مضافتی است، اظهار داشت: براساس بررسی‌های انجام شده در بازار استان، خرما رقم مضافتی به قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار تا ۳۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه از دیگر ارقام خرما که در بازار کردستان وجود دارد و از خرید آن هم استقبال می‌شود، خرمای کبکاب است، افزود: قیمت هر کیلوگرم از انواع مختلف این رقم هم در استان از ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار تومان متغیر است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد: به منظور تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در استان قرار شده دو هزار و ۷۰۰ تن خرما برای توزیع به این اختصاص داده شود.

دره وزمی یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا هم اکنون قادر به پیش بینی میزان استقبال مردم از خرید خرما نیستیم ولی با این وجود خرمای مورد نیاز مردم را تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ایران یکی از تولیدکنندگان خرمای مرغوب به شمار می رود بنابراین از نظر تامین این کالا هیچ گونه مشکل و محدودیتی برای استان‌های مختلف کشور وجود ندارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در طول سال گذشته پنج هزار و ۶۳۷ تن شکر بین خانوارها، ۲۱ هزار و ۱۹۷ تن شکر بین واحدهای صنعتی و صنفی و چهار هزار و ۶۶۴ تن برنج هندی در این استان توزیع شد.

دره‌وزمی افزود: یک هزار و ۲۶۲ تن برنج پاکستانی، ۵۸۲ تن گوشت قرمز منجمد، هفت هزار و ۵۶۲ تن روغن، ۱۹ تن چای و هشت هزار تن قند به منظور تنظیم بازار استان در سال گذشته توزیع شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.