[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری جمهور افغانستان، صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری بعد از ظهر امروز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل گفت: “ما به مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که روند صلح را با تمام چالش و خطرات احتمالی آن مدیریت خواهیم کرد و همچنان تمام روند را با شفافیت پیش خواهیم برد و نیز تمام جزئیات آن را با مردم افغانستان در میان می‌گذاریم”.

صدیقی افزود که تمام قدم‌هایی که برای آغاز مذاکرات صلح با طالبان از طرف حکومت افغانستان باید برداشته می‌شد برداشته شده و دولت افغانستان امیدوار است طالبان هم آمادگی خود را برای آغاز مذاکرات اعلام کند تا هر چه زودتر مذاکرات صلح آغاز شود.
به گفته او، برای آغاز مذاکرات هیچ مانعی از جانب دولت جمهوری اسلامی افغانستان وجود ندارد و هدف حکومت افغانستان در آغاز مذاکرات تامین آتش‌بس و پایان جنگ و خشونت از جانب طالبان است.
صدیقی با بیان اینکه حدود و اولویت‌های تیم مذاکراتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان را لوی جرگه مشورتی صلح تعیین کرده‌است، گفت: “هیات مذاکره کننده یک هیات همه شمول و ملی است و با تمام توان و با اتحاد از ارزش‌های دو دهه اخیر که با قربانی‌های زیاد از میان مردم بدست آمده است، دفاع خواهد کرد”.
صدیقی تاکید کرد رئیس جمهوری افغانستان در روند صلح همانطوری که خودش اعلام کرد به هیچ کسی باج نمی‌دهد و به معامله هم حاضر نخواهد شد. رییس جمهوری چندی پیش گفته بود که “اگر دنیا با ما معامله کند به آن جواب رد می‌دهیم”.
این رسانه افغان افزود: این در حالی است که روند تبادل زندانیان هفته گذشته به اتمام رسید. اما مذاکرات صلح هنوز شروع نشده و هیات دولت افغانستان که قرار بود برای آغاز مذاکرات به قطر سفر کند، هنوز در کابل به سر می‌برد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.