[ad_1]

به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، نیکلای پاتروشف روز پنجشنبه گفت: سیاست هرج و مرج مدیریت شده که آمریکا و متحدانش در خاورمیانه اجرا کردند سبب وقوع مناقشه های مذهبی و تحقیر احساسات ملی در کشورهای عربی این منطقه شد. 

 وی یادآوری کرد: پس از تهاجم نیروهای آمریکایی به عراق، گروه تروریستی داعش بوجود آمد و اعضا و هواداران این گروه، نفرت و خصومت مذهبی و جنگ علیه همه را ترویج می کنند که به ایدئولوژی فاشیسم نزدیک است.

اسناد منتشر شده در رسانه های غربی پیشتر فاش کرده بودند که دولت های مختلف آمریکا به صورت سری در سوریه و عراق از تروریست ها برای رسیدن به اهداف خود و تضعیف دولت های این کشورها استفاده کرده اند.

بر اساس اطلاعات این منابع خبری، آمریکا در سالهای گذشته بویژه در هنگام اشغال موصل و بخش هایی از عراق توسط داعش، مخفیانه به این گروه تروریستی کمک کرد و تسلیحات و مهمات لام را در اختیار آنان قرار داد.

پاتروشف در واکنش به سوالی در مورد بمباران اتمی شهرهای هیروشیما و ناگازاکی توسط آمریکا و 75 سالگی آن گفت: آمریکا تنها کشوری است که سلاح اتمی علیه غیرنظامیان بکار گرفت و این به آن معنی است که اقدامات این کشور تفاوت چندانی با رژیم میلیتاریستی ژاپن تا پیش از پایان جنگ جهانی ندارد.

دبیر شورای امنیت روسیه معتقد است که آمریکا پس از حمله اتمی تلاش کرد: روسیه را جایگزین ترسی کند که مردم جهان نسبت به آمریکا پیدا کرده بودند.

براساس آمارهای منتشر شده حدود ۱۴۰ هزار نفر در بمباران شهر هیروشیما و ۷۰ هزار نفر در حمله اتمی به ناگازاکی کشته شده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *