[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه گروه صنعتی ایران خودرو (ایکوپرس)، ظرفیت سالانه تولید موتورهای ۳۵۵، ۳۶۴ و ۴۵۷ با سطح خودکفایی ۷۵ درصد ۹ هزار دستگاه برنامه ریزی شده است.

شرکت ایدم برای ارتقای موتورهای تولیدی و با  هدف تحقق مدل درآمدی تدوین شده در سال جاری، خودکفایی و تولید موتور OM۴۵۷ و ارتقای استاندارد آلایندگی موتورهای OM۳۵۵، OM۳۶۴ و OM۴۵۷ به سطح یورو ۵ و کاهش مصرف سوخت این موتورها با استفاده از سیستم Common Rail را در دستور کار قرار داده است.

بر اساس این گزارش، صرفه جویی ارزی ۱۰ هزار یورویی به ازای تولید هر دستگاه موتور ۴۵۷ از نتایج پروژه های توسعه ای ایدم در سال جاری است و تعمیق ساخت داخل موتور ۳۵۵ صرفه جویی ارزی ۵ هزار یورویی و موتور ۳۶۴ صرفه جویی ۳ هزار یورویی به دنبال خواهد داشت.

«کاهش مصرف سوخت» نتیجه پروژه های شرکت ایدم 

شرت ایدم در نیمه دوم سال گذشته، با تهیه مدل درآمدی جدید در مسیر رشد درآمدزایی، خروج از زیان دهی و دستیابی به سودآری پایدار از طریق افزایش سهم و توسعه بازار موتورهای خودرویی و صنعتی، توسعه بازار قطعات یدکی، توسعه صادرات و فروش خدمات گام برداشت و افزایش تولید و فروش، بخشی از نتایج برنامه های توسعه ای این شرکت بوده که ۶۰ درصد آن در نیمه دوم سال گذشته محقق شده است.

اصلاح ساختار مالی به منظور خروج از ماده ۱۴۱ نیز بخشی از اقدامات این شرکت در نیمه دوم سال ۹۸ به شمار می رود.

گفتنی است؛ ایدم از زیرمجموعه های شرکت ایران خودرو دیزل در سال ۵۱ به بهره برداری رسید و اکنون با دارا بودن بیش از ۷۰۰ نیروی توانمند و ظرفیت تولید موتورهای سری ۳۰۰ شامل ۳۱۲، ۳۶۳، ۳۵۲ و ۳۵۵ برای نصب در انواع محصولات مینی بوس، کامیونت، کامیون و اتوبوس را دارد. تولید موتورهای ۴۵۷ برای نصب بر روی انواع کشنده و اتوبوس نیز بخشی از فعالیت های این مجموعه است که با اجرای پروژهای تعریف شده در ایدم امکان تولید و تحویل موتور با سطح استاندارد یورو۵ نیز میسر می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.