[ad_1]

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس، بیان کرد: ملت  ایران و عراق هرگز ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و همراهانش را فراموش نمی‌کند.

امام جمعه موقت قم افزود: ایران بدون شک ضربه متقابل را به آمریکایی‌ها به خاطر این ترور وارد خواهد کرد.

سعیدی با اشاره به برنامه های سفر نخست‌وزیر جدید عراق به ایران از جمله دیدار رهبری انقلاب گفت: این دیدار در عمق بخشیدن به روابط راهبردی و برادری دو کشور نقش موثری داشت.

وی اظهار داشت: بازگشایی بیشتر گذرگاه‌های مرزی از اقدامات مثبت نخست‌وزیر عراق از زمان تصدی‌گری این جایگاه است که البته با مخالفت آمریکایی‌ها همراه شده است.

امام جمعه موقت قم بابیان اینکه نباید از آمریکایی‌ها ترسید، یادآور شد: راهبرد مقاومت فعال تنها راهکار مقابله با آمریکا است.

سعیدی عنوان کرد: روابط ایران و عراق بر مبنای منافع دو طرف، مصالح، اقتدار منطقه‌ای و بهبود شرایط اقتصادی و توسعه دو کشور است.

وی تاکید کرد: ایران خواستار عراقی مستقل، عزتمند با حفظ تمامیت ارضی آن است.

سعیدی ابراز داشت: یکی از آثار مثبت کرونا آمادگی بخش بهداشت و درمان کشور در برابر جنگ بیولوژیک بود.

امام جمعه موقت قم افزود: افزایش آمادگی بخش درمان در برابر جنگ احتمالی، اثبات کارایی راهبرد جهادی و روحیه انقلابی، بسیج عمومی و مدیریت به موقع بحران از دستاوردهای دیگر کرونا بود.

سعیدی یادآور شد: کرونا اثبات کرد بخش درمان و بهداشت ایران از بسیاری از کشورهای مدعی کارآمدتر است.

نماینده ولی فقیه در استان قم افزود: اگر دولت به صورت عملی و جدی از تولید حمایت کند جهش تولید به صورت واقعی و عینی اتفاق خواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: کرونا همچنین آثار مثبتی مانند کاهش مصرف بنزین، کاهش ترددها و تصادفات جاده‌ای و بهبود وضعیت محیط‌زیست را همراه داشته است.

خطیب جمعه قم بیان داشت: مهم‌ترین اثر مثبت کرونا اثبات عجز انسان در برابر بیماری‌های، تحکیم برادری و کمک‌های مومنانه است.

وی بیان داشت: کسانی که دم از محبت اهل بیت(ع) می‌زنند اما دروغ می‌گویند و اختلاس می‌کنند مشمول رحمت نخواهند بود.

سعیدی گفت: برپایی نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در ۵ مرداد سال ۵۸ در حکم ” یوم الشکر” است که سبب تحکیم ارتباط بین امام و امت شده است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و جریان شناسی صدر اسلام ابراز داشت: آرامش روحی از مهم‌ترین عوامل پیروزی در جهاد است.

نماینده ولی فقیه در استان قم تصریح کرد: یکی از سنت‌های خلقت، شکست خوردن انسان‌های مغرور است که نمونه آن در جنگ حنین رخ داد.

سعیدی یادآور شد: جنگ حنین نمونه‌ای از غرور غفلت مسلمانان از خداوند و تکیه‌بر توان ظاهری در برابر دشمن بود که با شکست سنگینی به پایان رسید./

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.