[ad_1]

اعضای ستاد برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم ، برنامه‌های برگزار شده در دهه اول این ماه را در استان بررسی و آسیب شناسی کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی یزد با بیان اینکه با تعداد افراد معدودی که به رغم تذکرات باز هم برای برگزاری مراسم عزاداری تخلف می‌کردند برخورد قضایی خواهد شد گفت: البته بودند افراد کمی که برخی از شیوه نامه‌ها را رعایت نمی‌کردند و با تذکر اصلاح شدند.
 
به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره‌کل، حجت الاسلام علیرضا نجیمی افزود: در ماه‌های آینده با برگزاری کلاس‌های متعدد سعی خواهد شد روسای هیئت‌ها و افراد متنفذ در هیئت‌ها در زمینه‌های مختلف را آموزش داده و توانمند کنیم.

***

با اجرای طرح برون سپاری برای اولین بار در کشور زمان صدور اسناد کاداستری از چندماه به کمتر از ۴۸ ساعت کاهش می‌یابد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: با اجرای طرح برون سپاری و استفاده از توان بخش خصوصی، اجرای قانون حدنگار و تعویض اسناد کاداستری (تک برگ) سرعت بسیار بیشتری خواهد گرفت.

علی کریمی درباره اجرای قانون حدنگار اظهار داشت: بر اساس قانون حدنگار، تمامی اسناد دفترچه‌ای الزاما می‌بایست تا پایان سال گذشته تک برگ می‌شدند و از ابتدای امسال، ارائه خدمات به اسناد دفترچه‌ای ممنوع می‌باشد، ولی متاسفانه هنوز تعداد زیادی سند دفترچه‌ای در دست مردم قرار دارد و از طرف دیگر به دلیل تراکم کار زیاد در ادارات ثبت، تعویض این که نیاز به بازدید دارد با زمان زیادی انجام می‌پذیرد.

وی افزود: با توجه به قابلیت‌های موجود در ماده ۸ قانون حدنگار و ماده ۹ آیین نامه آن، امکان برون سپاری نقشه‌ها وجود داشت که در این خصوص پیگیری‌های متعددی انجام شد و پس از فراخوان، ۶۰ نفر از نقشه بردارانی که گزینش اولیه را گذرانده اند و دوره آموزشی را با موفقیت گذرانده اند آماده فعالیت می‌باشند.

***

مسوول روابط عمومی سپاه الغدیر یزد از کشف و پلمب یک انبار داروی قاچاق در یزد خبر داد.

سرگرد پاسدار محمد برزگر گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در اطلاعات سپاه با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان غذا و دارو در اقدام عملیاتی یک انبار داروی قاچاق را کشف و پلمب کردند.

وی افزود: این داروها در شرایط غیر بهداشتی و غیر استاندارد نگهداری می‌شد.

مسوول روابط عمومی سپاه الغدیر یزد  گفت:  از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده موارد مشابه سریعا با شماره ۱۱۴ تماس حاصل نمایند.

***

مدیرکل منابع طبیعی استان یزد از اجرای طرح جنگل کاری در مهریز در شش ماهه دوم سال جاری خبر داد.

محمدضا آخوندی گفت: در سال جهش تولید و در راستای منویات رهبری و شعار سال موارد و مشکلاتی در حوزه‌های صنعت و معدن و کشاورزی در حوزه منابع طبیعی با حضور در شهرستان و ملاقات چهره به چهره، از نزدیک در جریان آن‌ها قرار گرفتیم و پیشنهاد و راهکارهای لازم جهت رفع مشکلات ارائه شد.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم مسائل و مشکلات را در سطح شهرستان حل کنیم و به خارج از شهرستان نکشانیم.

این مسوول اظهار کرد: موضوع جنگل کاری در شش ماهه دوم با تمایل شرکت تعاونی وحدت دهیاران مهریز با موافقت منابع طبیعی با تهیه طرح و برنامه ریزی مناسب انجام می‌شود تا محیط مفرح برای شهروندان مهریزی ایجاد شود.

***

رییس هیئت پزشکی ورزشی یزد گفت: ورزشکاران برای حضور در مسابقات استانی و کشوری باید بیمه ورزشی باشند.

حمیدرضا فلاح نژاد افزود: این هیئت ، نهادی غیردولتی و زیر نظر فدراسیون با نظارت اداره کل ورزش فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: هیئت پزشکی به عنوان صندوق حمایت ورزشکاران است که افراد با پرداخت حق بیمه می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

این مسوول خاطر نشان کرد: ورزشکاران و اعضا مرتبط با ورزش دارای بیمه ورزشی اگر در حین فعالیت‌های ورزشی آسیب ببیند تا ۱۰ میلیون تومان هزینه‌های درمان به آنها پرداخت می‌شود.

فلاح نژاد گفت: در سال ۹۷ تعداد کل بیمه شدگان ورزش استان ۷۵ هزار و ۸۲۱ نفر بودند که این تعداد در سال ۹۸ به ۷۴ هزار و ۹۳۳ نفر رسیده است.

***

فرمانده انتظامی یزد گفت: ماموران ایستگاه بازرسی شهید مدنی در بازرسی از یک کامیون عبوری ۱۴ میلیارد ریال انواع لوازم الکترونیکی قاچاق کشف کردند. 

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: در راستای مقابله با ورود کالای قاچاق، ماموران هنگام انجام وظایف ذاتی به یک دستگاه کامیون بنز مشکوک شدند و خودرو را برای بازرسی به پارکینگ هدایت کردند.

به گزارش شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: از این کامیون بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ قلم انواع وسایل الکترونیکی فاقد مجوز و قاچاق شامل مودم وای فای و ماینر کشف شد و ۲ متهم را در این خصوص دستگیر و به مقامات قانونی معرفی کردند.

فرمانده انتظامی یزد اظهار کرد: محموله قاچاق کشف شده که از جنوب کشور به مقصد استان‌های مرکزی بارگیری شده بود تحویل گمرک استان شد.

قاچاق کالا در هر اقتصادی سبب مختل شدن شاخص‌های رقابت، شفافیت، کیفیت، سلامت و بهداشت محصول  و افت اثربخشی سیاست‌گذاری‌ها و فقر کارآمدی مدیریت بازار می‌شود و فرایندی تمام برای اقتصاد سالم است.

یزد موقعیت ویژه‌ای در اتصال استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز، شمال و غرب کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال – جنوب، بعضا راه های آن برای انتقال کالای قاچاق مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو سبک و سنگین از جاده های یزد تردد می‌کند.

این استان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۲ شهر ساکن هستند. 

***

ذیحسابان جدید سه دستگاه اجرایی استان یزد در نشستی با حضور مدیران و مسئولان اداره کل امور اقتصادی و دارایی، خزانه و  مدیران این دستگاهها معرفی شدند.

گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، در این نشست محمد شریفی، سید حسین هاشمی و حسینعلی زارع زاده به ترتیب به عنوان سرپرست ذیحسابی ادارات کل محیط زیست، گمرک و دادگستری استان معرفی شدند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در این نشست گفت: ذیحسابان جدای از وظیفه قانونی خود مبنی بر نظارت بر مسایل مالی، تلاش می کنند مشکلات مالی دستگاههای اجرایی را بررسی و در راستای حل آن نظرات مشورتی خود را ارائه دهند.

علی نمازی با قدردانی از تلاش های دستگاههای اجرایی و تعامل برای ساماندهی فعالیت های مالی افزود: دستگاههایی اجرایی آنچه را که در ردیف اعتباراتشان مصوب شده پیگیری کنند و ما نیز همکاری لازم را برای تخصیص اعتبارات آنها انجام خواهیم داد.

سعید نورایمانی معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد هم در این نشست  انتقال حساب دستگاهها به بانک مرکزی، ساماندهی املاک دولتی و فروش اموال مازاد دولت را  سیاست های مالی مورد تاکید وزارت اقتصاد اعلام کرد که روند اجرایی آن در استان در حال پیگیری است..

مدیران دستگاههای یاد شده نیز با ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های دستگاههای خود، تقویت اعتبارات برای اجرای طرح ها، برنامه ها و پروژه های عمرانی و جاری خود را در بخش های مختلف  خواستار شدند

لزوم توجه به بخش محیط زیست و فراهم کردن تجهیزات برای مقابله با حوادث زیست محیطی، زیستگاههای حیات وحش و کنترل واحدهای آلاینده،  لزوم مجهز شدن ساختمان جدید گمرک یزد در راستای ارائه خدمات بهتر به مردم و توسعه صادرات و تاکید بر دقت نظر در رعایت قوانین و مقررات مالی و لزوم  انسداد حساب های دستگاه قضایی و انتقال آن به بانک مرکزی از دیگر موضوعات مورد بحث این نشست بود که دستگاهها برای پیگیری آن قول مساعد دادند.

نظارت بر امور و حفظ اسناد مالی، نگهداری و تنظیم حسابها بر طبق ضوابط، نگهداری و تحویل وجوه و نقدینه ها، سپرده ها و اوراق بهادار، نگهداری حساب اموال دولتی و نظارت بر آن، اعمال نظارت و تامین هماهنگی لازم در اجرای مقررات مالی و محاسباتی، درخواست تنخواه گردان حسابداری و درخواست وجه از خزانه در استان، واگذاری تنخواه گردان پرداخت از محل تنخواه گردان حسابداری با تأیید بالاترین مقام دستگاه اجرایی، تأمین اعتبار کلیه دستور خرج های صادره توسط مقامات مجاز، پرداخت هزینه ها در حدود اعتبارات مصوب و اعتبارات تخصیص، مراقبت در انجام پرداختی ها ، نظارت بر وصول در آمدها و مطالبات دستگاههای اجرایی و درخواست افتتاح حساب بانکی مورد نیاز دستگاه اجرایی از جمله وظایف ذیحسابان می باشد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.