[ad_1]

عباس رضایی روز جمعه در پیامی به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار افزود: درود بر هنرمندانی که حرمت قلم و دانستن را گرامی می‌دارند و قدرت اندیشه، توان نوشتن و مجال گفتن را جز در مسیر حق و حقیقت به کار نمی‌گیرند.

استاندار اصفهان بیان کرد: قشر فرهیخته‌ای که به پاس حرمت و ارزش و اهمیت والای کار خبر و پیام رسانی، همواره از شان و منزلت رفیعی در نزد افکار عمومی برخوردار بوده و شایسته ارزشمندترین تکریم و قدرشناسی می‌باشد.

وی اظهار کرد: آنان در حقیقت در این روزهای سخت مقابله با بیماری منحوس کرونا دوشادوش کادر پزشکی و درمانی استان تلاش می‌کنند و با آگاهی بخشی به جامعه، مردم را به صحنه آورده و همراه دستگاه‌های اجرایی توفیقاتی را کسب کردند.

رضایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به ویژه شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا و تبریک این روز به همه خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع رسانی در استان اصفهان، از توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار، اطلاع رسانی فعالیت‌ها، خدمات دولت و نظام قدردانی کرد.

در هفدهم مردادماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید، به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نام‌گذاری کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.