[ad_1]

شرکت کنندگان در این مراسم که با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، ضمن نثار گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان به ویژه شهدای اهل قلم با آرمان‌های این یاران سفر کرده، امام شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق و بیعتی دوباره کردند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم اظهار داشت: ۱۷ مرداد روز خبرنگار یادآور رشادت ها و جانفشانی های شهدای رسانه است که باید در این روز تمامی خبرنگاران با تامل در زندگی شهدای رسانه به ویژه شهید آوینی سید شهیدان اهل قلم و شهید صارمی راه این یاران سفر کرده را بیش از گذشته بشناسند و ادامه دهند.

سعید خال ضمن قدردانی از زحمات خبرنگاران در اطلاع رسانی به ویژه پیرامون شیوع ویروس کرونا، افزود: آگاهی بخشی به جامعه در خصوص موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی وظیفه سنگینی است که امروز بر دوش خبرنگاران می باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان بهشت زهرا(س) هم اکنون ۶ ماه است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در بحران به سر می برد، خاطرنشان کرد: بحران کرونا به دلیل نامعلوم بودن پایان آن در تاریخ ۵۰ ساله سازمان بهشت زهرا(س) بی سابقه است.

خال یادآور شد: کارکنان سازمان بهشت زهرا(س) با کار جهادی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی توانسته اند در میان تمامی کشورهای پیشرفته جهان عملکرد برتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بحران کرونا تاکنون سازمان بهشت زهرا(س) هیچگونه تلفانی نداشته است، اضافه کرد: حفظ جان پرسنل و مراجعه کنندگان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اولویت اول سازمان بهشت زهرا(س) در موضوع کرونا است.

خال یادآور شد: روزانه هفت بار تمامی معابر بهشت زهرا(س) ضد عفونی و گندزدایی می شود تا پرسنل و مراجعه کنندگان به این ویروس منحوس مبتلا نشوند.

به گزارش ایرنا، در روز هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷ محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید و به مناسبت شهادت این خبرنگار وظیفه شناس، شورای فرهنگ عمومی، ۱۷ مرداد ماه را به عنوان «روز خبرنگار» نام گذاری کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.