[ad_1]

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دفتر بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه در بیانیه‌ای مدعی شد که”یارون بلوم” هماهنگ کننده امور نظامیان اسیر و مفقود اسرائیلی و تیم او با همکاری هیات امنیت قومی و نهادهای امنیتی صهیونیستی با جدیت قصد تلاش برای بازگرداندن نظامیان اسیر و مفقود اسرائیلی در غزه از طریق برخی طرف­های میانجی را دارند.

“موسی دودین” مسئول این پرونده در واکنش به ادعای دفتر نتانیاهو مبنی بر آمادگی برای مذاکره در مورد اسرا به رژیم صهیونیستی هشدار داد که فرصت به وجود آمده برای همیشه نخواهد بود و اگر این رژیم از فرصت مزبور استفاده نکند، در نهایت مجبور خواهد شد در شرایطی به مراتب سخت‌تر و پیچیده‌تر وارد مذاکره شود.

وی مسئولیت حفظ جان و سلامت تمامی اسرای فلسطینی را متوجه رژیم صهیونیستی دانست.

دودین گفت که رژیم صهیونیستی خوب می‌داند چکار باید انجام داد و این را در رسانه‌ها نمی‌شود مطرح کرد.

این مسئول جنبش حماس اعلام کرد که مقاومت فلسطین هر لحظه برای امضای قرارداد مبادله اسرا آماده است و این رژیم صهیونیستی است که در این زمینه مانع‌تراشی و کارشکنی می‌کند.

دودین در رابطه با نرمش جزئی مقاومت در رابطه با پرونده اسرا نیز گفت که این مساله در گرو همکاری و همراهی رژیم صهیونیستی در رابطه با پرونده اسرا و امکان پیشرفت آن است و باید دید که این رژیم این بار از فرصت ایجاد شده به نحو احسن و با جدیت استفاده می‌کند یا همانند دفعات قبل آن را از دست می‌دهد.

وی تصریح کرد که تا این لحظه اقدام و تحرکی جدی را از جانب رژیم صهیونیستی در زمینه مبادله اسرا شاهد نبودیم.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شده که نتانیاهو در واکنش به اظهارات اخیر یحیی سنوار رییس دفتر سیاسی حماس در غزه، برای ورود به مذاکرات مبادله اسرا اعلام آمادگی کرده است.

نتانیاهو مدعی شده که حاضر است از طریق طرف‌های میانجی برای بازگرداندن نظامیان اسیر و اجساد کشته شدگان در غزه وارد مذاکره شود.

گفتنی است که یحیی سنوار اخیرا از آمادگی جنبش متبوعش برای امتیازدهی جزئی در زمینه پرونده اسرا در مقابل آزادی اسرای بیمار، سالخورده و زنان اسیر فلسطینی به عنوان یک اقدام انسانی در سایه شیوع ویروس کرونا خبر داد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.