[ad_1]

ولید العوض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در غزه با اعلام این مطلب تصمیم آلمان را برای درج نام حزب الله به عنوان سازمان تروریستی رد و بر همبستگی کامل این حزب با برادران حزب الله لبنان تاکید کرد.

وی تصریح کرد: حزب‌ الله در معرض هجمه گسترده‌ای به رهبری آمریکا قرار دارد و شماری از کشورهای دیگر نیز آمریکا را در این مسیر همراهی می‌کنند. این اقدام جدید آلمان، تلاش برای کمک به اشغالگران جهت ادامه تجاوزشان در منطقه و علیه حزب‌ الله لبنان است.

این رهبر فلسطینی تصمیم آلمان را جانبداری از سیاست‌های آمریکا و اسرائیل دانست و ادامه داد، تصمیم آلمان تلاش برای تحمیل فشارها و شروط بر همه احزاب و جریان‌های ملی فلسطین و لبنانی جهت مقابله با آنها است چرا که این احزاب و جریان‌ها مخالف سیاست‌های تروریستی هستند که آمریکا و اشغالگران آن را پیش می‌برند.

العوض ابراز عقیده کرد که بزرگ ترین کسی که از این تصمیم سود می‌برد، رژیم اشغالگر است که همواره به تجاوزها و اقدامات تروریستی‌ خود علیه ملت‌های عربی، فلسطینی و لبنانی ادامه می‌دهد.

وی گفت، همچنین این اقدام آلمان به نفع دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا است که قرار است در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی حضور یابد و برای گرفتن امتیاز در آن، با جریان‌های ملی که از ملت‌های خود دفاع می‌کنند، مقابله می‌کند.

وزارت کشور آلمان پنجشنبه گذشته اعلام کرد که تمامی فعالیت‌های جنبش حزب‌ الله لبنان در این کشور ممنوع است و برلین این حزب را یک «سازمان تروریستی» می‌خواند.

به دنبال این اعلام پلیس آلمان نیز اوایل صبح همان روز اقدام به بازداشت شماری از شهروندان لبنانی مقیم این کشور کرد و مقامات امنیتی آلمان مدعی شدند که بیش از یک هزار نفر در آلمان بخشی از شاخه حزب‌ الله لبنان در آلمان هستند.

این اقدام آلمان از سوی شخصیت های مستقل و برخی کشورها و گروه های سیاسی محکوم شده و آن را در راستای سیاست های استکباری و تجاوزکارانه امریکا و رژیم صهیونیستی اعلام کرده اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.