[ad_1]

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران که این روزها به دنبال تهیه بسته حمایت اقتصادی برای اقشار مختلف مردم است، در حساب توئیتری خود نوشت: مدیریت بی‌ضابطۀ توزیع کالاهای اساسی و تخصیص بدون اولویت‌بندی ارز ترجیحی یکی از گلوگاه‌های بی‌عدالتی در کشور است.

وی تصویب فوریت طرح نحوه توزیع کالاهای اساسی را تحقق عدالت و تضمین دسترسی دهک های پایین جامعه کالاهای اساسی و دارو دانست.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس هم در فضای مجازی با اشاره به فعالیت بورس، جریان نقدینگی به سمت بورس را اتفاق خوبی دانست و نوشت: رشد بورس در گرو افزایش عمق بازار سرمایه و افزایش سرمایه جهت تسریع در فرآیند توسعه بنگاه های مولد و تامین مالی بازار اولیه در جهت تولید با ارزش افزوده بالا است.

بازدید از سایت‌های هسته ای هم از جمله موضوعاتی بود که ابراهیم رضایی نماینده مردم دشستان در حساب توییتری خود به آن اشاره کرد.

وی نوشت: وقتی در سایت‌های هسته ای شهید علیمحمدی و شهید احمدی روشن بر روی پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا قدم گذاشتم، در عمل تحقق شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را احساس کردم.

شایعه واگذاری جزایر ایران به چین از جمله موضوعاتی بود که نماینده مردم دشتستان در توییت دیگری به آن اشاره کرد و تاکید کرد که در جلسات کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با حضور مسوولان اجرایی صحبتی درباره واگذاری هیچ نقطه‌ای از خاک ایران به دول خارجی نشده است.

مالک شریعتی نماینده مردم تهران نیز که بر شفافیت آرا نمایندگان مجلس اصرار دارد در توئیتی نوشت: به دو فوریت طرح قیر رایگان رای منفی دادم.

وی همچنین در پست دیگری با انتقاد از مجوزهای کسب و کار در بخش خصوصی از امضای تسهیل این مجوزها و ارائه آن به هیات رییسه مجلس خبر داد.

محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه هم که این هفته با نوشتن توئیت‌هایی به شدت پیگیر انتخاب رییس دیوان محاسبات کشور در مجلس بود، در پستی مجازی دیگری از چرایی افزایش دلار گفت. یکی از دلایل وی باز شدن مسیر تجاری دبی و افزایش تقاضای واردات بود.

سید احسان خاندوزی نماینده دیگر مردم تهران نیز در توئیتر از عدم توانایی خود در قانع کردن نمایندگان مجلس برای رای منفی به طرح قیر رایگان خبر داد و نوشت: با همکاری کارشناسان مشغول تهیه یک پیشنهاد اصلاحی کوتاه هستیم که از مفاسد طرح، بکاهد.

حسن خاندوزی نایب رییس کمیسیون اصل نود و نماینده مردم ابهر در مجلس با انتشار تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی به سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر عراق اشاره کرد و یادآور شد که داغ حاج قاسم سرد نخواهد شد.

مهدی عسگری ‌نماینده مردم کرج در مجلس در حساب توییتری خود با اشاره به ۱۰ سال تاسیس استان البرز  و نوشت: بیش از ۳۰۰ شرکت بزرگ‌ برخلاف ماده ۱۱۰ قانون مالیات، مالیاتشان را در تهران پرداخت می‌کنند. این حق مردم البرز نیست؛ مشکلات زیست محیطی ومنابع، متعلق به استان باشد و عوائدش برای جای دیگر.

شماری از نمایندگان مجلس همچنین با انتشار تصاویری در حساب‌های توییتری خود، درگذشت روح الله رجایی سردبیر روزنامه جام جم را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا تسلیت گفتند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *