[ad_1]

 واحد مطبوعاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرد با توجه به ضرورت ارایه کمک های انساندوستانه برای لبنان جهت رفع پی آمد های فاجعه اخیر در بیروت، یک میلیون دلار از صندوق ذخیره دولت اختصاص یافته است .

  “الهام علی اف” رئیس جمهوری آذربایجان نیز  در پیامی به “میشل عون” همتای  لبنانی با مردم و دولت  این کشور ابراز همدردی کرد .

 در پیام تسلیت رئیس جمهوری آذربایجان آمده است: خبر تلفات انسانی و ویرانی های حادثه انفجار شدید در بیروت مرا بسیار اندوهگین کرد. در این شرایط بسیار سخت همدردی مردم جمهوری آذربایجان با مردم لبنان را به اطلاع می رسانم. جمهوری آذربایجان به منظور کمک به رفع مشکلات ناشی از این حادثه به کشور دوست لبنان کمک مالی خواهد کرد.

 در ادامه پیام رییس جمهوری آذربایجان عنوان شده است: با اندوه فراوان این حادثه را به شما، خانواده های قربانیان و مردم لبنان تسلیت عرض کرده، برای مجروحان حادثه آرزوی بهبودی عاجل دارم.

در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، عصر دیروز (سه‌شنبه) انفجار مهیبی رخ داد. که بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش از  ۱۰۰ کشته و بیش از ۴ هزار زخمی بر جای گذاشته است .

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.