[ad_1]

سالار قاسمی  مدیرکل آموزش و پرورش البرز روز شنبه به ایرنا گفت که در فراخوان این جشنواره  ۱۲۰۰ دانش آموز از ۲۲ استان کشور ثبت نام کردند.

وی اظهار داشت: به دلیل شیوع بیماری کرونا ، این پیش رویداد در قالب کارگاه های آموزشی به صورت مجازی برای دانش آموزان پایه نهم و دهم برگزار شد.
 این کارگاه ها با مشارکت ۱۰ مدرس برجسته فعال در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دانش آموزان شرکتت کننده اجرایی شد.
محور این کارگاه های آموزشی آشنایی با سلول های بنیادی، کار در آزمایشگاه سلول بنیادی، کار با حیوانات آزمایشگاهی، استخراج سلول بنیادی از مغز استخوان و کشت آن، پاساژ و شمارش سلول، فریز و دفریز، مهندسی بافت، کشت بافت گیاهی، مقاله نویسی وایده یابی و اخلاق درپژوهش های زیست پزشکی بود.
قاسمی با بیان اینکه این کارگاه ها با همکاری ستاد ترویج و توسعه سلول های بنیادی و تحت نظر معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در البرز دایر شد، اضافه کرد: دانش آموزان از ۳۱ خرداد تا چهارم تیر ماه ۹۹ به مدت ۱۵ ساعت زیر پوشش آموزش تخصصی کارگاهی قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: در این پیش رویداد مهم علمی دانش آموزان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهار محال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان، شهرستان های تهران و فارس مشارکت داشتند.
وی یادآورشد: تعامل دوطرفه با اساتید، آموزش تکنیک های کار در آزمایشگاه سلول های بنیادی با استفاده از فیلم، ارتباط با بزرگان این رشته ازجمله ویژگی های برجسته این پیش رویداد را تشکیل داد.

قطب کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور در پژوهش سرای ملاصدرا آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج مستقر است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا بیش از ۳۰۰ دقیقه فیلم آموزشی برای این وبینار تهیه کرد.
وی تاکید کرد: برگزاری این برنامه های آموزشی موجب خود آگاهی و بالا بردن اعتماد به نفس درآنها می شود و حضور در این کارگاه ها موجب گسترش علم وهمسو کردن دانش آموزان در مسیر علمی و دانش جدید می شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.