[ad_1]

به گزارش ایرنا، «اصغر عطایی» عصر سه شنبه به خبرنگاران گفت: در آستانه ایام شهادت سالار شهیدان هستیم و همه ارادتمندان به خاندان اهل بیت آماده اقامه عزا هستند و شهرداری تهران نیز برنامه‌هایی را برای این ایام پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه مراسم محرم امسال متفاوت با سال‌های قبل برگزار خواهد شد، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، تمهیداتی برای برگزاری مراسم‌های عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته که بر همین اساس شهرداری تهران برنامه‌های خود را بر اساس آن اجرا خواهد کرد.

عطایی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده قرار است فضای‌های بوستان‌ها و پارک‌ها برای برگزاری مراسم‌های عزاداری استفاده شود که در این زمینه محل‌هایی از بوستان‌ها به صورت روزانه ضدعفونی و در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هیات‌های مذهبی در مناطق و محلات مختلف تهران می‌توانند با مراجعه به شهرداران نواحی و مناطق از لیست‌ محل‌های آماده شده برای برگزاری مراسم‌ عزاداری مطلع شوند.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: واگذاری بخش‌های از بوستان‌ها برای برگزاری مراسم‌های عزاداری  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا و ستاد تهران انجام خواهد گرفت که انتظار می‌رود عزادران نیز فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند.

به گفته وی، مکان‌هایی که قابلیت برگزاری مراسم‌های عزاداری را در بوستان‌ها داشته باشند از طریق بنر و بیلبورد معرفی می‌شوند و همچنین این محل‌ها در طول روز سه بار ضدعفونی و نورپردازی خواهند شد.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران یادآور شد: محل‌های در نظر گرفته شده برای برگزاری عزاداری در روزهای اول تا هشتم محرم از غروب و در روزهای تاسوعا و عاشورا از صبح در اختیار هیات ها خواهد بود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.