[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبری روسیا الیوم، دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه در گزارش خود آورده است که با توجه به افزایش دمای هوا در روزهای آینده و افزایش تعرق بدن، ضروری است روزه داران برای جبران کمبود آب در ساعات روز حداقل روزی ۱۰ لیوان آب بنوشند.

این سازمان همچنین تاکید کرده‌است که روزه داران از خوردن نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند قهوه، چای و نوشابه‌های گازدار خودداری کنند.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است که با توجه به قرار گرفتن ماه رمضان امسال در روزهای گرم و طولانی سال که زمان روزه‌داری را گاهی تا ۱۶ ساعت هم افزایش می‌دهد، لازم است روزه داران در مکان‌های سرپوشیده با تهویه مناسب حضور داشته باشند و در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرند.

این سازمان همچنین توصیه کرده است در وعده افطار، روزه داران از مواد غذایی مقوی و دارای الیاف برای جبران کمبود انرژی خود همچون خرما استفاده کنند.  

سازمان جهانی بهداشت خوردن سبزی فراوان در وعده افطار را هم توصیه کرده و تاکید کرده است که روزه داران از گوشت قرمز بدون چربی و مرغ بدون پوست استفاده کنند.

این گزارش همچنین تاکید می‌کند که روزه داران از خوردن غذاهای سرخ‌کردنی و فست‌فود در ایام ماه رمضان که دارای روغن و قند بالا هستند، خودداری کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *