[ad_1]

به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، سیدمحمد کاظم‌زاده باغبانانی از مدیران این شرکت نوپا گفت: با شیوع ویروس کرونا و افزایش نیاز به مواد ضدعفونی‌کننده، شرکت پرتو فن پزشکی فرآیند تجاری‌سازی خود را تسریع کرده تا بتواند ضدعفونی‌کننده حاوی کلوئید نانوذرات نقره بر پایه اتیلن گلیکول را به بازار عرضه کند.

وی افزود: احداث کارخانه مربوط به تولید این ضدعفونی‌کننده در شهرستان مینودشت استان گلستان به پایان رسیده و به زودی خط تولیدی با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر در روز کار خود را آغاز خواهد کرد. البته ظرفیت اسمی این خط تولید ۲۰ هزار لیتر در روز است اما در حال حاضر محدودیت ظروف بسته‌بندی داریم و با رفع این محدودیت، ظرفیت تولید افزایش خواهد یافت.

باغبانی بیان کرد: میزان فعالیت باکتری‌کشی این محصول مطابق با استاندارد ملی ضدعفونی‌کننده‌ها و گندزداهای شیمیایی-آزمون سوسپانسیون کمی برای ارزیابی فعالیت باکتری‌کشی ضدعفونی‌کننده‌ها و گندزداهای شیمیایی مورد استفاده در مکان‌های پزشکی به شماره ISIRI ۱۰۵۰۴ مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج قابل قبولی به‌دست آمده است.

وی درباره مزیت این ضدعفونی‌کننده افزود: بیشتر ضدعفونی‌کننده‌های تولید در کشور برپایه الکل است که الکل می‌تواند عوارضی برای برخی افراد در پی داشته باشد، اما ضدعفونی‌کننده‌های حاوی نانوذرات نقره برپایه آب بوده و حساسیت‌های مربوط به الکل را ندارند، همچنین با شیوع کرونا محدودیت‌هایی در تهیه الکل به‌ وجود آمد که این موضوع در مورد تولید ضدعفونی‌کننده‌های حاوی نانوذرات نقره وجود ندارد.

باغبانی درباره نگهداری محلول‌های ضدعفونی‌کننده نقره افزود: از انجایی که تابش پرتوفرابنفش موجب تغییر ساختار نانوذرات نقره می‌شود، بهتر است این ضدعفونی‌کننده از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه داشته شوند تا اثربخشی خود را حفظ کنند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.