[ad_1]

به گزارش شامگاه سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری تهران، نظام ملکشاهی افزود: بررسی و رسیدگی به نیازهای فرهنگی، اجتماعی، رفاهی و معنوی سالمندان یکی از مسائل مهم است که باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: تا چند دهه آینده، میانسالی به عنوان رده سنی غالب جامعه، جایگزین جمعیت جوان کشور می شود.

ملکشاهی با بیان اینکه باید به روند روبه رشد جمعیت سالمندان توجه و سلامت و نیازهای آنها بررسی شود، تصریح کرد: میانسالان به آموزش‌های ویژه این دوره حیاتی، در شاخه‌های خانواده، اجتماعی، پزشکی و پرستاری نیاز دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران گفت: توجه به عوامل زمینه موثر بر سطح زندگی دوران سالمندی دارای اهمیت بالقوه ای است اما متاسفانه در جامعه ما نسبت به مسائل سالمندی کمتر پرداخته می شود.  

ملکشاهی افزود: رشد سالمندی اقتضا می کند که برنامه ریزی ویژه ای برای ارائه خدمات به این قشر داشته باشیم.

وی اضافه کرد: فرمانداری تهران با توجه به قانون طرح هایی برای بهره مندی سالمندان از امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی در دست اجرا دارد.

ملکشاهی،  ایجاد مجموعه های ورزشی در محلات مناطق ۲۰ گانه تهران مخصوص سالمندان، ارتباط معنوی از طریق سامانه پیامکی به مناسبت های مختلف، ایجاد شبکه مجازی، ایجاد ارتباط کلیه افراد سالمند با هم در تهران و ایجاد شبکه درمانی برای تحت پوشش قرار دادن سالمندان را از جمله طرح های در نظر گرفته شده برای سالمندان برشمرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران گفت: تمام سالمندان از طریق خانه سلامت وبا همیاری سراهای محله، شهرداری و دستگاههای اجرایی شناسایی و تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

ملکشاهی افزود: سالمندان کسانی هستند که آگاهی آنها بر اساس تجربه است و در جامعه امروز نحوه برخورد دستگاه‌ها به ویژه کتابخانه‌ها با این قشر باید با شناخت اولویت‌ها و نیازهای آنها همراه باشد.

وی اضافه کرد: با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می توان کتاب هایی را در اختیار سالمندان قرار داد که متناسب با نیاز و اوقات فراغت آنها باشد.

ملکشاهی گفت: مشارکت خیرین در زمینه حمایت از سالمندان نیز این فرصت را فراهم می کند که منابع عمومی در امور دیگری برای خدمت رسانی به مردم هزینه شود و همچنین فعالیت های آموزشی و حساس کردن جامعه نسبت به مراقبت از سالمندان می توان بسیاری از هزینه های درمانی این افراد جلوگیری کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.