[ad_1]

در این یادداشت آمده است: بعد از سالها دربی شهر بوشهر با کاپیتانی دو اسطوره تکرار می شود تا یک مساوی یک بر یک غم انگیز  به کارنامه بازی های دو تیم شهر اضافه شود! باورتان می شود؟!

ورزش فوتبال در بوشهر  سالهاست که به زندگی خانواده ها گره خورده، گرهی سفت و محکم که با هیچ دست و دندانی، بازشدنی نیست،  سالهاست بوشهر دو دسته شده! عده ای از قبیله شاهین، و گروهی از قبیله ایرانجوان، یک محله برای شاهین، کوی دیگر برای تیم جوان، بر خانه ای پرچم سرخ ایرانجوان باد می خورد و بر بامی دیگر بیرق سفید شاهین، در بوشهر  که زندگی بکنی، یا باید پیرو مکتب ایرانجوان باشی، یا راهرو مکتب شاهین، کری خوانی همه وقت و همه جا آزاد است، از دیرباز، مجلس کری خوانی رسمی اهالی شهر،همیشه عصر ها  شروع می شد، کنار سکوهای سیمانی کنار ساحل، یک هفته قبل از دربی، پیشگام  کری خوان ها  هم مو نقره ای ها بودند، انقدری کری می خواندند تا نتیجه مساوی شود، یک بر یک! 

روز دربی، روی سکوها هم باید همه چیز مساوی  می بود، دو قبیله در دوسوی ورزشگاه پیر شهر آرایش می گرفتند در حالیکه در پیشانی لشکر جوان و شاهین، دو شوالیه موسفید بودند، در یک سو “دلو” ودر سویی دیگر” محخال” سوت پایان بازی  که زده می شد، اگر ده گل هم از خط دروازه ها می گذشت، هیچ کس حاضر نمی شد شکستی را به کارنامه تیم محبوبش اضافه کند، همه چیز باید مساوی می شد. کری اساس  همه چیز بود. خانواده های بوشهری همه چیزشان تحت تاثیر تیم مورد علاقه شان بود از شب نشینی و رنگ ماشین‌شان گرفته تا انتخاب داماد و عروس و نامگذاری فرزندان، خانواده های چاهی بخش و پوربهی هم همینطور بودند، چون همه می دانند یکی زندگیش صرف خدمت به باشگاه ایرانجوان شده بود و یکی برای مکتب شاهین سنگ تمام می گذاشت. 

سالهاست شاهین و ایرانجوان در فوتبال بدون نظم و انضباط ایران روزهای خوش و ناخوش زیادی را تجربه کرده‌اند، تا تکرار دربی ها را نسل جدید هیچگاه به چشم خویش نبیند، وفقط عصرها در کنار سکوهای سیمانی خیابان ساحلی شهر، نقل دربی ها و کری ها را از زبان مو نقره های عاشق  بشنود. 

 امروز جمعه بعد از سالها  خبری بزرگ در شهر پیچید: “دربی بوشهر برگزار شود”  همه شهر خبر دار شده اند از این اتفاق سترگ، گفته اند دربی به کاپیتانی دو اسطوره برگزار می شود! یک سو بازوبند بر بازوی استاد پوربهی و در سوی دیگر فرماندهی با اسطوره تیم جوان، مجید چاهی بخش است، خبر رسیده بازی بدون تماشاگر است. و ورزشگاه پیر شهر خود به تنهایی  و با حضور دو خانواده پوربهی و چاهی بخش میزبان این دو اسطوره است. 

ای کاش بازی را تلویزیون زنده پخش می‌کرد، تا نسل جدید با اسطوره هایشان دیدار می‌کردند، یک مساوی دیگر به کارنامه دربی های شاهین وایرانجوان اضافه شد، تا ثابت شود این زندگی ادامه خواهد داشت.
روح دو اسطوره بزرگ شاهین وایرانجوان در بهشت زیبای خداوند جاودانه باد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.