[ad_1]

سید محسن نظام خیرآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس ابلاغ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ۹۹ دارای اعتبار است و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاری‌ها برای تمدید دفترچه‌های درمانی نیست.

وی ادامه داد: مهلت پرداخت حق بیمه‌ بیمه‌شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیز افزایش یافته و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه‌پردازی این قبیل بیمه‌شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت دارند.

وی گفت: برای تمامی بیمه‌شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.

نظام خیرآبادی افزود: ثبت درخواست خدمات و تعهدات کوتاه مدت (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، پروتز و اروتز و کمک ازدواج ) نیز بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به آدرس  http://eservices.tamin.ir قابل انجام است.
وی ادامه داد: برای ثبت درخواست بازنشستگی نیز نیازی به مراجعه حضوری به شعب تأمین اجتماعی نیست و تاریخ ترک کار مندرج در لیست پرداخت حق بیمه به عنوان تاریخ درخواست بازنشستگی محسوب می‌شود. همچنین استعلام برای تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان به حالت تعلیق درآمده و تداوم بیمه پردازی آنان تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ قابل انجام است.

وی گفت: امکان بیمه‌پردازی آن دسته از کارگران ساختمانی که کارت مهارت فنی آنان منقضی شده است تا پایان اردیبهشت سال جاری قابل انجام است.

نظام خیرآبادی افزود: جلسات کمیسیون‌های پزشکی موضوع ماده ۹۱ و شوراهای پزشکی و بازرسی‌های مرتبط با امور بیمه‌شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و امثال آن تا پایان اردیبهشت ۹۹ موضوعیت نداشته و برگزار نمی‌شود.

هم اکنون بیش از ۸۹۵ هزار بیمه شده اصلی و بیش از ۲۲۱ هزار مستمری بگیر با افراد تحت تکفل آنان در مجموع شامل ۲ میلیون و ۸۱۶ هزار نفر زیرپوشش اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.