[ad_1]

تارنمای خبری هیل بامداد پنجشنبه گزارش داد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود درباره شیوع کرونا، از امضای فرمانی اجرایی خبر داد که صدور مدارک اقامت برای مهاجران را موقتا ممنوع می‌کند.

ترامپ گفت: برای محافظت از کارگران آمریکایی، فرمانی اجرایی را امضا کردم که مهاجرت به ایالات متحده را به صورت موقت به حالت تعلیق درمی‌آورد… این کار وجود شغل برای هر آمریکایی را در هنگام بازگشایی اقتصاد تضمین کرده و منابع بهداشتی را برای بیماران آمریکایی حفظ می‌کند.

این فرمان که بلافاصله پس از اعلام ترامپ ابلاغ شد، شامل کسانی می‌شود که خواستار اقامت دایم در آمریکا هستند و به مدت ۶۰ روز اجرا خواهد شد و پس از آن مورد بازنگری و احتمالا تمدید قرار خواهد گرفت.

فرمان جدید مهاجرتی ترامپ شامل کسانی می‌شود که خواهان اقامت در آمریکا هستند اما در هنگام صدور این فرمان در بیرون از این کشور به سر می‌برند.

به نوشته هیل، برخی افراد از جمله کارکنان بخش درمان و همسران یا فرزندان شهروندان آمریکا از این فرمان مستثنی شده‌اند؛ با توجه به اینکه بیشترین کسانی که خواستار اقامت در آمریکا هستند از این دسته افرادند، بزرگتر ضربه از این فرمان به کسانی وارد می‌شود که با دعوت به کار قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

ترامپ که تا چندی پیش هرگونه سرایت ویروس کرونا به خاک آمریکا را به شدت رد می‌کرد، اکنون از سوی بسیاری از کارشناسان، ناظران و سیاستمداران آمریکایی به اهمال در برخورد با بحران به بار آمده از شیوع این ویروس متهم شده است.  

رییس جمهوری آمریکا اکنون در حالی خواستار بازگشایی اقتصادی کشور و ازسرگیری فعالیت‌ها است که بسیاری از ایالات درباره بازگشت زودهنگام فعالیت‌های عادی هشدار داده و خواستار تداوم محدودیت‌های اعمال شده است.

شمار مبتلاین به ویروس کرونا در جهان به بیش از دو میلیون و ۶۳۰ هزار نفر رسیده و از این تعداد ۱۸۴ هزار و ۲۱۷ نفر جان باخته‌اند.  
آمریکا نیز با نزدیک به ۸۵۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بالغ بر ۴۷ هزار و ۶۷۷ جان باخته، حدود یک سوم مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را به خود اختصاص داده است.  

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.