[ad_1]

دونالد ترامپ عصر جمعه در نشست روزانه مربوط به شیوع ویروس کرونا در آمریکا تنها با همراهی مایک پنس معاون اول و استفان هان رئیس هیات مدیره سازمان غذا و دارو حضور یافت و افزود: ما همچنان شواهدی را می‌بینیم که استراتژی فعالانه ما در سطح عالی کارایی دارد.

وی ادامه داد: در سطح کشور، درصد آزمایش‌های مثبت به شدت کاهش یافته است. در هفته گذشته، ۳۸ درصد آزمایش‌ها در نیویورک مثبت بود در حالی که در هفته کنونی این رقم به ۲۸ درصد کاهش یافت.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: میزان مبتلایان جدید در نیویورک هم نسبت به هفته گذشته، ۵۰ درصد کمتر شده است. مرگ‌ومیر هم ۴۰ درصد نسبت به دوره مشابه، کاهش داشته است. در لوئیزیانا هم در هفت روز گذشته، تعداد آزمایش‌های مثبت از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد رسیده است.

ترامپ با بیان اینکه در ۱۸ ایالت شاهد کاهش تعداد آزمایش‌های مثبت کرونا در هفته گذشته بوده‌ایم، عنوان کرد: در هفت روز گذشته، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم. نیمی از آمریکایی‌ها در ایالت‌هایی زندگی می‌کنند که گام‌هایی را برای بازکردن اقتصادشان برداشته‌اند.

وی به ایالت‌های کالیفرنیا، مینه‌سوتا و تنسی اشاره کرد که برنامه‌های بیشتری را برای بخش‌های خاص درنظر گرفته‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا که هیچ گاه از ماسک صورت استفاده نکرده است، گفت: ما از هر آمریکایی می خواهیم تا هوشیاری و بهداشت، فاصله اجتماعی و استفاده داوطلبانه از ماسک صورت استفاده کنند. ما کشور ما را بازگشایی می‌کنیم و دیدن آن بسیار هیجان‌انگیز است.

ترامپ که همواره مورد انتقاد ضعف عملکردی در قبال ویروس کرونا بوده است، مدعی داشتن مازاد دستگاه ونتیلاتور شد و افزود: ما در حال کمک به مکزیک، هندوراس، اندونزی، فرانسه و اسپانیا هستیم تا این دستگاه‌ها تنفس مصنوعی را برای آنها بفرستیم.

وی مدعی آمادگی برای ارسال ونتیلاتور به آلمان هم شد که تنها پنج هزار و ۷۳۹ جان‌باخته ناشی از کرونا دارد در حالیکه در آمریکا تا کنون ۵۱ هزار و ۴۴۵ نفر جان خود را در اثر بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که مرگ این تعداد از شهروندان آمریکایی نتیجه عملکرد مناسب دولت اوست چرا که اگر اقدامی نمی شد، الان تعداد این جان‌باختگان از ۱۰۰ هزار نفر هم فراتر رفته بود.

آمریکا در حال حاضر نزدیک به یک میلیون مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی کرده است و گفته می شود نزدیک به پنج میلیون آزمایش کرونا انجام داده‌اند.

ترامپ امروز اظهار کرد آزمایش کرونا در منزل مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است. به این ترتیب، نیازی برای مراجعه به مراکز درمانی به منظور انجام آزمایش نیست.

وی نشست خبری امروز را بدون پاسخ دادن به هیچ سوالی به پایان رساند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *