[ad_1]

به گزارش نیویورک پست، دونالد ترامپ شامگاه جمعه در حساب توییتری خود نوشت: چین به تازگی دوبرابر شدن تعداد جانباختگان از دشمن نامرئی را اعلام کرده است. 

به گفته ترامپ، (این آمار) بسیار بالاتر از آن و خیلی بیشتر از ایالات متحده است و حتی نزدیک نیز نیست. 

مقامات ووهان واقع در مرکز چین جایی که نخستین بیمار مبتلا به کرونا در آنجا شناسایی شد روز جمعه پس از هفته‌ها، آمار مربوط به مرگ و میر و همچنین تعداد مبتلایان در این شهر را اصلاح کردند. تعداد فوتی‌ها با افزایش ۱۲۹۰ نفری به سه هزار و ۸۶۹ تن و تعداد مبتلایان هم با افزایش ۳۲۵ نفری به ۵۰ هزار و ۳۳۳ تن رسید. 

بر این اساس، آمار قربانیان کرونا در چین که برای هفته‌ها ثابت و حدود ۳۳۰۰ نفر بود به ۴۶۰۰ تن رسید. 

ستاد فرماندهی پیشگیری و مهار شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان با صدور اطلاعیه‌ای در مورد دلایل اصلاح آمار این شهر ۱۱ میلیون نفری اعلام کرد: در آغاز شیوع بیماری، شمار مبتلایان به سرعت افزایش یافت و سبب بروز کمبود منابع پزشکی و درمانی شد برخی مبتلایان قبل از رسیدن به بیمارستان در منازل خود جان باختند. 

در این اطلاعیه‌ای آمده است، در دوره اوج درمان، کادرهای پزشکی سرگرم پذیرفتن و درمان مبتلایان بودند و مواردی از تأخیر، کوتاهی و اشتباه در گزارش پیش آمده است. 

به دنبال افزایش شدید شمار نهادهای پزشکی و درمانگاه برای پذیرفتن مبتلایان از جمله بیمارستان‌های وابسته به وزارتخانه‌ها، استانها، شهرها و مناطق و همچنین بیمارستان‌های وابسته شرکت‌ها و بیمارستان‌های خصوصی و صحرایی، برخی از این بیمارستان‌ها به موقع به شبکه اطلاع رسانی شیوع بیماری نپیوسته و اطلاعات مربوطه را به موقع ارسال نکرده‌اند. 

چین در روزهای گذشته با اتهام پنهانکاری و ارایه آمار غیرواقعی از سوی برخی کشورهای غربی مواجه شده بود. 

 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.