[ad_1]

دونالد ترامپ عصر دوشنبه در نشست خبری روزانه که به منظور اطلاع رسانی درباره کرونا در آمریکا برگزار شد، افزود: ما نزدیک به ۲۰۰ نفر از کسانی که شورشیان را دستگیر کردیم، آنها در شهرهای مختلفی از آمریکا دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه در همه این شهرها، دموکرات‌ها قدرت را در دست دارند، با اشاره به وقایع پورتلند، ادامه داد: ما می‌توانیم در مدت تقریبا یک ساعت آنها را حل کنیم اما شهردار به دلایل سیاسی آن را نمی‌پذیرد. نمی‌دانم چرا داشتن شهری تحت محاصره برای او خوب است. آیا می‌دانید که پورتلند برای سالها تحت محاصره بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما به شهردار گفتیم اگر آماده باشید می‌توانیم مشکل خشونت پورتلند را حل کنیم تا یک عصر خوبی داشته باشید. وزارت امنیت داخلی و وزارت دادگستری در حال تحقیق بر روی خشونت‌های جناح چپ در ناآرامی‌هایی هستند که از پورتلند شروع شد.

ترامپ ادامه داد: موج خشونت و تخریبی که ما در هفته‌های اخیر دیده‌ایم با تسلط حزب جو بایدن انجام شده‌اند. تقریبا هر ۱۰ شهر به وسیله دموکرات‌ها اداره می‌شوند. این شرم‌آور است در حالیکه می‌تواند بسیار خوب حل شود. ما باید به پلیس اجازه دهیم کاری که به خوبی انجام می‌دهند را به کار گیرند.

وی با اشاره به اعتراض‌های انجام شده علیه کنوانسیون ملی جمهوریخواهان و سناتور راند پال و همسرش اضافه کرد: خوشبختانه مردم می‌بینند و خردمند هستند. اینها سیاستمداران دموکرات هستند. نمی‌دانم آنها حمایت می‌کنند یا می‌ترسند که آن را متوقف کنند.آنچه که آنها شامگاه پنج‌شنبه در خارج از کاخ سفید انجام دادند، زننده بود.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: شهردار دموکرات باید وظیفه‌اش را به بهترین شکل انجام دهد. ما پلیسی داریم که خیلی شجاعند. اگر باور داشته باشید می‌توانند آنها را شکست دهند.

ترامپ با انتقاد از بایدن که در سخنرانی امروز خود از جناح چپ نام نبرده است، اضافه کرد: باور نمی‌کنم که او به کلمه آنتیفا توجه داده باشد، آنتیفا یک سازمان جنایی است. او از اوباش آنتیفا نام نبرد. در حالیکه پلیس و ماموران اجرای قانون را سرزنش کرد.

وی ادامه داد: بایدن حتی درباره راستگرایان صحبت کرد اما درباره چپگرایان حرفی نزد. چپگرایان و آنتیفا مشکل هستند. برای ماه‌ها بایدن این دروغ بزرگ را تکرار کرده است که این اعتراض‌ها مسالمت‌آمیز است. این طور نیست، این هرج‌ومرج است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: این آتش‌افروزی، غارتگری و شورش است نه اعتراض مسالمت‌آمیز. ۱۳ نفر از اهداکنندگان کارزار انتخاباتی بایدن، شورشیان را از زندان آزاد کرده‌اند. کامالا هریس همتای انتخاباتی بایدن از آنها خواسته است اقدام مشابه انجام دهند.

ترامپ اظهار کرد: یک جنگ علیه ماموران اجرای قانون در این کشور وجود دارد. بدون ماموران اجرای قانون، کشور هرج و مرج خواهد بود. اگر دموکرات‌ها به قدرت برسند، هر شهر این کشور پورتلند دیگری خواهد شد. ما باید قانون‌شکنان را به زندان بیندازیم و ایدئولوژی نفرت‌انگیزشان را نسبت به این کشور شکست دهیم.

وی تاکید کرد: آنها می‌خواهند حومه شهرهای ما را ویران سازند. حومه‌ها از تغییر مقررات محافظت می‌شوند. من آنها را از دست دولت اوباما خارج می‌کنم.

رئیس جمهوری آمریکا، بایدن و حزب دموکرات را به دروغ‌گویی درباره نژادپرستی در آمریکا متهم کرد و گفت: آنها در کنوانسیون ملی وقت خود را صرف نفرت‌پراکنی و پیام مخرب کردند در حالیکه از گفتن یک کلمه درباره خشونت امتناع ورزیدند.

ترامپ به واژه نظم و قانون که شعار کنوانسیون ملی جمهوریخواهان بود، افزود: دموکرات‌ها به این دو واژه اشاره نکردند، دو کلمه‌ای که از سوی خدا آمده است. ما هرگز این کلمه بزرگ خدا را از هیچ چیز جدا نمی‌سازیم.

وی با تاکید بر اینکه چپگراها می‌خواهد این کشور را از هم جدا کنند، ادامه داد: آنها قادر به کنترل این حرکت رادیکالی و دیوانه وار چپ نیستند. ما می‌توانیم آن را خیلی سریع کنترل کنیم. ما باید قانون خود را به طور کامل اجرا کنیم و هرج و مرج تحمل نمی‌شود،  تحمل برای خشونت صفر است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: دستور کار بایدن سیاست چپگرایان است. اگر این اتفاق بیفتد، ما دیگر هیچ کشوری نداریم. اگر به افراط گرایان خشونت‌آمیز آنچه را که می‌خواهند بدهید، خشونت از بین نمی‌رود. آنها قدرت جدیدی را برای گسترش ترور در سراسر کشور به دست می‌آورند.

ترامپ در حالی به بایدن حمله کرد و تلاش داشت تا خشونت‌ها و اعتراض‌ها را نمادی از ناتوانی دموکرات نشان دهد که جو بایدن در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت: “من می خواهم در مورد همه اینها کاملا واضح بگویم: شورش، اعتراض نیست. غارت، اعتراض نیست. به آتش کشیدن، اعتراض نیست. این بی قانونی، صاف و ساده است و کسانی که این کار را می‌کنند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند. “

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.