[ad_1]

سرهنگ قدرت الله حسنی جمعه شب در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین گزارش‌های دریافتی هم‌اکنون ترافیک در مسیر آزادراه قزوین به کرج  و قزوین-رشت از سمت گیلان  سنگین و ترافیک آزادراه زنجان به قزوین نیمه سنگین است.
وی اظهار داشت: ترافیک در سایر مسیرهای ارتباطی استان قزوین عادی و تقریبا روان گزارش شده است.
این مسوول تصریح کرد: با توجه به بازگشت مسافران از تعطیلات از رانندگان درخواست داریم تا با رعایت فاصله طولی، از هرگونه تغییر مسیر ناگهانی خودداری کرده و تحت هیچ شرایط با تلفن همراه و سرنشینان خودرو صحبت نکنند.
 سرهنگ حسنی ادامه داد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته حادثه ناگواری در جاده‌های استان گزارش نشده است و از رانندگان در این مسیرها تقاضا می شود با صبر و حوصله بیشتری به رانندگی ادامه دهند.
سرپرست پلیس راه استان قزوین، خستگی و خواب آلودگی را درصد قابل توجهی از سوانح رانندگی دانست و اظهار داشت: رانندگان باید به ازای هر ۲ ساعت رانندگی حداقل ۲۰ دقیقه استراحت کنند.
وی اضافه کرد: رانندگان برای استراحت باید از توقف در حاشیه راه ها که خطرناک و حادثه آفرین است، پرهیز کنند و در توقفگاه ها و شهرهای بین مسیر رفع خستگی کنند و  در طول مسیر به تابلوها و علایم نصب شده در سطح جاده‌ها دقت داشته و به توصیه‌های پلیس راهور که در سطح محورها حضور دارند توجه کنند.
استان قزوین دارای شش هزار و ۶۷۱ کیلومتر راه است که از این میان ۲۱۷ کیلومتر آن آزادراه و ۲۶۷ کیلومتر بزرگراه است.
آزادراه های استان قزوین به دلیل قرارگیری در میان تهران و استان های غربی و شمالی حجم بالایی از عبور و مرور خودروها در کشور را به خود اختصاص داده اند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *