[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدضیاءالدین آقاجانپور با اشاره به اهمیت غدیر و لزوم ترویج آن در جامعه، اظهار داشت: فعالیت‌های ستادغدیر باید به نوعی باشد که دهه غدیر در میان مردم و جامعه پررنگ‌تر باشد.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به اهمیت این عید بزرگ نزد نبی مکرم اسلام(ص) افزود: ما در تاریخ پیامبر(ص) و شادی‌های آن، روزی را نمی‌یابیم که پیامبر گفته باشد: «به من تبریک بگویید»، حتی روز ازدواجش و روز هجرتش از مکّه به مدینه و رهایی از چنگال مشرکان و روز فتح مکّه و پیروزی مسلمانان؛ ولی روز غدیر مکرّر می‌فرمودند: «به من تبریک بگویید»؛ زیرا پیامبر(ص) عظمت این روز را به خوبی درک می‌کرد و از شرافت این خاطره و برتری داشتن این عید بر سایر اعیاد آگاه بود.

آقاجانپور عنوان کرد: بی‌تردید واقعه غدیر خم فقط یک رویداد تاریخی نیست. بلکه حادثه‌ای بزرگ برای حفظ دستاوردهای بعثت همه پیامبران الهی و خصوصاً پیامبر (ص) قلمداد می‌شود. به تعبیر دقیق‌تر استمرار خط و آموزه‌های نبوت است که جریان رسالت را به امامت پیوند می‌دهد و در تعیین صحیح مسیر اسلام و مسلمانان نقش محوری و اساسی دارد.

وی گفت: بستر و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری هر چه باشکوه این اعیاد بزرگ و با عظمت در شهرک های مسکونی نیروهای مسلح کاملاً آماده است و متولیان فرهنگی می‌بایست از  این ظرفیت گرانسنگ و با ارزش نهایت بهره‌برداری را در شناساندن غدیر و اهمیت آن بویژه برای نسل نوجوان و جوان به‌کار بندند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع  به نقل از روایتی از امام معصوم با مضمون “بزرگترین اعیاد، عیدالله الاکبر، یعنی عید غدیر است” ادامه داد: بزرگداشت غدیر به منزله بزرگداشت توحید و ارج نهادن به رسالت انبیا از آدم تا رسول خاتم(ص) است.

آقاجانپور تصریح کرد:  بزرگداشت غدیر تجدید میثاق الهی و بیعت با ولی و برگزیده خدا و دفاع از حق و شمشیر کشیدن به روی غاصبان ولایت و یاری کردن حضرت امیر(ع) در تنهایی و رساندن پیام حیات بخش محمدی به لب تشنگان حقیقت است.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی و نظام استکبار از تمام توان خود برای زیر سوال بردن اسلام علوی استفاده می‌کنند، اظهارداشت: غدیر یک حقیقت همه‌گیر در جهان است و تبیین صحیح غدیر موجب وحدت، اقتدار و عزت مسلمانان است و ما باید بیش از پیش در شناساندن غدیر به ویژه در ایام دهه ولایت و امامت بهره ببریم.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در ادامه تهیه کلیپ‌های سخنرانی  با موضوع تبیین فرهنگ ولایت، بازگویی حقیقت دین و همچنین نقش امامت در ساختار دینی،  برگزاری دعای معنوی و پر فیض عرفه در شهرک‌های سازمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از اقدامات وزارت دفاع برای برزگداشت عید ولایت و امامت عنوان کرد.

به گفته آقاجانپور برگزاری جشن عیدسعید غدیر در همه سازمان‌ها و صنایع و شهرک‌های سازمانی براساس دستورالعمل‌های ابلاغی قرارگاه زیستی وزارت دفاع،  تهیه  مطالب با رویکرد ارتقاء دانش، معنویت و بصیرت دینی مخاطبان در فضای مجازی (شبکه‌های اجتماعی، پایگاه های اینترنتی و اینترانتی و …) در قالب متن، تصویر، فیلم و …،  بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه بر مبنای اخذ امتیاز در رعایت شاخصه های فرهنگ سازمانی از دیگر برنامه های وزارت دفاع در این خصوص است.

وی کمک و مساعدت به سربازان کم بضاعت و بازنشستگان در قالب رزمایش کمک مومنانه،  عیادت و ملاقات با بیماران و کادر ایثارگر درمان با اهدای گل و لوح تقدیر،  اهدای هدیه عمومی(عیدانه) به کارکنان خدوم وزارت دفاع،  برپایی ایستگاه‌های صلواتی در سازمان‌ها و شهرک‌های مسکونی و اهدای گل، پذیرایی، اهداء اقلام بهداشتی مقابله با کرونا و …به خانواده‌ها را از دیگر اقدامات وزارت دفاع در گرامیداشت اعیاد ولایت و امامت، برنامه‌های فرهنگی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع عنوان کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.