[ad_1]

طلا یکی از ده عنصر از دوران باستان است. قدیمی ترین یافته های تاریخ به 5 هزاره قبل از میلاد مسیح. فراعنه مصر در نظر گرفته شده طلا به عنوان یک الهی فلزی. آنها در نظر گرفته خود را به فرزندان خدای خورشید. طلا بود و وسیله ای برای دستیابی به جاودانگی است که برای آن دلیل مرحوم فرعون پیچیده شده بود در طلا یعنی دفن اتاق پر شده بود با اقلام ساخته شده از طلا و نقره. وقتی که توت عنخ آمون قبر کاوش های باستان شناسی بود در سال 1922 محققان دریافتند که فرعون مومیایی احاطه شده توسط سه sarcophaguses در حالی که در داخل ساخته شده از طلا جامد و وزن بیش از 108 کیلوگرم است.

دفن مجلسی ویژه ارابه ساخته شده از طلای سفید و طلایی daybeds مجسمه و توت عنخ آمون تاج و تخت بود که به طور کامل روکش طلا فویل. امپراتوری روم بود به حدی تاسیس بر اساس سرقت طلا و نقره. در سه صد سال رومی ها موفق به رسیدن به کنترل همه شناخته شده معادن و سپرده های پس از آن شناخته شده جهان است. طلا و نقره بودند جامد ارز و طلایی دکوراسیون و مجسمه در همه جا شاهد پرداخت به ثروت روم زندگی. رومی ها در حال حاضر می دانستم که یک روش تمیز کردن توسط ذوب با سرب نمک یا گچ. طلا نیز یکی از نیروهای محرک برای کریستف کلمب به جستجو برای یک مسیر دریایی به هند است. در قرن 16 اسپانیا فاتح هرناندز, Cortés فرود آمد و نزدیک به آنچه که امروز ورا کروز و اسیر مردم آزتک. پادشاه آزتک Montezuma استقبال اسپانیایی با طلا, ارائه, اما, این, البته, تنها تحریک حرص و طمع از اسپانیایی ها بیشتر از همه.

آنها صحافی پادشاه همراه با دروغ و سپس به قتل او و همراهان خود را در زمان مناسب. آنها نیز نابود آزتک سرمایه و شد مسئول وحشتناک قتل عام مردم. کل طلا آزتک ها گرفته شد به اسپانیا در کشتی. این داستان تکرار شده است در این خط از تاریخ در بسیاری از تغییرات دیگر آن است که آیا قتل پادشاه اینکا آتاهوالپا توسط اسپانیایی های فاتح پیزارو در 1532 یا قتل هزاران نفر از سرخپوستان توسط غربی مهاجران در ایالات متحده در قرن 19.

در قرون وسطی کیمیاگران سعی کردم به استفاده از استحالة از مواد دیگر به صورت مصنوعی ایجاد طلا بود که هرگز یک موفقیت است. آنها در نظر گرفته شنگرف و جیوه برای مرحله مقدماتی از به اصطلاح “سنگ جادو”. ایده این بود که این سحر و جادو بود ماده که تا به حال اموال ساخت طلا از بی ارزش فلزات. این alchemistic نماد دایره در ابتدا به نمایندگی از دیسک خورشیدی. خواص: طلا یک فلز گرانبها که می درخشد در رنگ زرد طلایی و دارای سطح بالایی از تراکم. آن است که بیشتر انعطاف پذیر از تمام فلزات 1g از طلا را می توان توسعه یافته به یک سیم با طول 3 متر. این فلز می تواند نورد به برگ طلا است که ضخامت تقریبا. 1 micrometre. زرد برگ طلا به نظر می رسد آبی-سبز که زود گذر بیش از آن. طلا می تواند آلیاژ با دیگر فلزات; زمانی که انجام این کار با جیوه آمالگام ایجاد شده است. علاوه بر نقره و مس و طلا یکی از سه بهترین هادی حرارتی و برق.

طلا بسیار گرانبها و مقاوم در برابر خوردگی فلز است که تحت تاثیر هوا و آب یا اسیدهای. تنها آب کلر یا تیزاب سلطانی حل می تواند به طلا. سپرده: طلا یک عنصر نادر و رتبه بالاتر از پلاتین 75 با توجه به عنصر فرکانس. در پوسته زمین را تا عمق 16 متر و طلا را می توان با یک سهم 4.1 mg/t در سنگ آهن شهاب سنگ ها را یک به طور متوسط 1.8 g/t و آب دریا 1-2 میکروگرم از طلا در هر متر مکعب از آب است. در طبیعت رخ می دهد عمدتا به عنوان بومی طلا در فرم ابتدایی است اما تقریبا همیشه آلوده با نقره و دیگر فلزات مانند مس و بيسموت و جيوه.

طلا با محتوای بیش از 30 درصد از نقره است به نام electrum. دانه توده یا “قطعات” که در رودخانه شن و ماسه است که می توان با “طلا سوژه متحرک از روبرو”. بزرگترین قطعه از جهان تا کنون پیدا شد در سال 1931 در نزدیکی کلگورلی/استرالیای غربی. این “عقاب طلایی” با طول 67.4 سانتی متر و عرض از 29.2 سانتی متر! این یک افتخار وزن 71.177 کیلوگرم است. این قطعات در اصل از رگههای کوارتزی که شسته شده توسط آب است. به دلیل چگالی بالا شسته کردن دانه به زمین سقوط از رودخانه و رسوب به عنوان “صابون”.

برخی از مواد معدنی مانند کوارتز یا پیریت یک جزئی آلودگی با طلا. بزرگترین ذخایر طلا در جهان در Witwatersrand در جمهوری آفریقای جنوبی. طلا محتوا است تا به 45g/t از سنگ کوارتز. دیگر معنادار سپرده ها در راهابی مادر/کالیفرنیا در Cripple Creek/Colorado در آلاسکا در کانادا در اورال در غنا یا در زیمبابوه. بزرگترین توده یافت که به تاریخ تا به حال در وزن 71 کیلوگرم و به نور آورده بود در استرالیا در کلگورلی. مهم ترین سپرده ها در اروپا هستند در ترانسیلوانیا.

در آلمان نادر فلز بازیافت با دیگر فلزات گرانبها از مس و پيريت و گلینا در حالی که محتوا طلا در هر تن سنگ معدن حدود یک گرم است. جهانی ذخایر تخمین زده می شود حدود. 60,000 تن است. طلا در دریاهای جهان, اما, را تا چندین تن را استخراج در حال حاضر سود آور نیست. طلا استخراج: قدیمی ترین روش استخراج طلا طلا سوژه متحرک از روبرو. با این روش, رودخانه, شن و ماسه هستند slurried در یک کارخانه صنعتی و یا تنها با یک روش ساده پان به موجب آن طلا و یا طلا صفحات رسوب بر روی زمین و یا لبه ظرف به علت چگالی بالا. امروز دو روش صنعتی مهم هستند: در طول amalgation سنگ حاوی طلا خرد در آسیاب و با آب مخلوط و جیوه. طلا ایجاد یک آلیاژ (آمالگام) با جیوه که از جیوه می تواند مقطر کردن از طریق تقطیر در 600°C.

حدود دو سوم از طلا را می توان استخراج شده از سنگ با این روش. برای استخراج باقی مانده طلا شسته شدن سیانید مورد نیاز است که اختراع شده بود و در سال 1887 توسط Scotsmen مک آرتور و فارست. در این روش بطور عالی یا ظریف یا سنگ خرد شده با مخلوط سدیم یا پتاسیم سیانید محلول با افزودن اکسیژن اتمسفر. طلا وارد یک مجتمع سیانید ترکیب که از آن استخراج می شود می تواند صرفا از طریق کاهش با روي تراشه. طلا قطره به زمین به عنوان یک اسفنج. بارش فیلتر خشک و بو داده و سپس ذوب شده و با کمک یک شار مانند بوراکس و ذوب و به شمش.

کاربرد: برای مدت زمان طولانی طلا مهمی ارز, فلز, اما این است که دیگر مورد بوده است از سال 1978. با این وجود برخی از دو سوم از ذخایر طلا نگهداری می شوند در دولت سپرده به عنوان ذخایر ارزی. در فن آوری طلا در مقایسه با پلاتین تنها بسیار جزئی اهمیت به عنوان جایگزینی ارزان تر مواد در دسترس تبدیل شده اند در این میان است. آن نقش مهمی در دندانپزشکی به عنوان دندان طلا در الکترونیک برای تولید سوئیچ مخابرات و اپتیک برای تولید با کیفیت بالا آینه حفاظت از آفتاب و منعکس کننده برای ماهواره. گالوانیکی آبکاری طلا از اشیاء برای حفاظت در برابر خوردگی است که برخی از اهمیت در سفر به فضا در خاص است. طلا برگ با ضخامت 0.1 micrometres است مورد استفاده قرار گیرد به زر و زیور اراستن اشیاء و یا بازگرداندن اشیاء هنری است. به عنوان بنفش از Cassius, طلا, بود, گاهی اوقات استفاده می شود به رنگ شیشه ای و چینی. این عینک به نوبه خود به غنی یاقوت رنگ است که به وجود کلوئیدی طلا.

[ad_2]

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *