بررسی شرایط اخذ بورسه تحصیلی ترکیه

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه ، مهاجرت دانشجویی به ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه از مواردی است که می تواند در زمینه مهاجرت دانشجویی مورد توجه قرار گیرد. با توجه به همسایگی ترکیه با ایران و پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور ، این کاملا به دانشجویان و افرادی بستگی دارد که اگر شرایط جدیدی برای تحصیل و زندگی در خارج از مرزهای خود داشته باشند ، می توانند دانش و دانش کسب کنند. مرحله را بدست آورید. با توجه به اینکه تحصیلات در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کم است ، اما توانایی شما در انجام این کار هنوز ذکر شده است ، آیا می توان بورس تحصیلی ترکیه را دریافت کرد؟ تیم مشاوره تخصصی موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تمام تلاش خود را برای بررسی و ارائه اطلاعات لازم در مقاله اخذ بورس تحصیلی ترکیه انجام داده است که در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. . اگر قصد دریافت بورس تحصیلی از ترکیه و سایر کشورها را دارید ، اگر از مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) استفاده می کنید ، برای بررسی وضعیت مهاجرت و دانش تجاری در مورد شرایط مهاجرت دانشجویی با همکاران و کارشناسان خود تماس بگیرید. .

شرایط عمومی اخذ بورس تحصیلی ترکیه

امکان درخواست بورس تحصیلی ترکیه در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه استانبول و دانشگاه آنکارا وجود دارد. اما باید توجه داشت که متقاضیان محلی بسیاری در ترکیه برای بورسیه و تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه وجود دارد. علاوه بر ایران ، متقاضیانی از روسیه و هند برای ادامه کار وجود دارد. در مرحله اول ، ممکن است نیاز به دریافت بورس تحصیلی ترکیه به صورت موردی داشته باشید. افراد واجد شرایط می توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند. به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی است. استفاده شما باید یک مدرک زبان ترکی قابل قبول با نمره بالا داشته باشید. برای دریافت مدرک زبان ترکی مناسب باید دوره های زبان ترکی موسوم به yos را بگذرانید و پس از گذراندن دوره ، در امتحان نهایی قبول نمی شوید. تنها بورس تحصیلی ترکیه برای دانشجویان برق نیاز به داشتن مقالات ISI در یک ژورنال است. سایر امتیازات اجباری ، سطح علمی مناسب و نمرات بالاتر از تحصیل است. علاوه بر این ، بورس تحصیلی برای هر سطح از دانشگاه باید در نظر گرفته شود.

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای کارشناسی

دانشجویان بین المللی که مایل به دریافت بورسیه کارشناسی ترکیه هستند باید در دوره های یک ساله زبان شرکت کنند. دانشجویان زبان ترکی به مدت یک سال تدریس می شوند و در پایان دانشجویان اسلامی از نظر مهارت زبان ترکی مورد آزمایش قرار می گیرند. اگر در آزمون دانشجویی نمره قبولی کسب کنید ، مجاز به ثبت نام در دانشگاه های ترکیه هستید. فقط چنین دانشجویی بورسیه خود را به حالت تعلیق در می آورد و دانشگاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر مدرک زبان ، داشتن مدرک دیپلم 12 ساله با نمرات بالا و معدل بالا بسیار قابل توجه است. معلم خصوصی دانش آموز باید حداقل 15 سال داشته باشد. اما دانش آموزان با نمرات بالاتر در اولویت هستند. اگرچه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی بین المللی در دسترس است ، اما در صورت تمایل به برخی از دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه نمی شود. استفاده از این کمک هزینه به دانشجویان بومی ترک ارائه می شود.

اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی که می خواهند پس از اتمام دوره لیسانس به ترکیه بیایند و واجد شرایط بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد ترکیه هستند باید قانون دوره یک ساله یوس را بپذیرند و در صورت لزوم مدرک زبان ترکی را دریافت کنند. ، رعایت کنید. همچنین در مقطع کارشناسی ارشد ، دانش آموزان برای قبولی در بورس تحصیلی باید مدرک لیسانس 12 ساله خود را ارائه دهند. برای دریافت بورس تحصیلی ترکیه باید معدل بیش از 15 دریافت کنید. همچنین هیچ قانونی در مورد داشتن فاصله تحصیل با حد مجاز وجود ندارد. اما همانطور که گفته شد ، فردی با معدل بالاتر ، معدل پایین تر و سطح خوبی از زبان ترکی در اولویت ورود به دانشگاه های ترکیه قرار خواهد گرفت. در مقطع تحصیلات تکمیلی ، اگرچه بورس تحصیلی ترکیه پذیرفته شده است ، اما به دانشجویان کمک می کند تا هزینه آن را بپردازند ، در صورت مجاز بودن ، دانشجویان بین المللی کمتر دیده می شوند.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.