[ad_1]

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان اظهارداشت: اگر در ابتدای انقلاب اسلامی با جنگ تحمیلی عراق علیه ایران مواجه شدیم امروز نیز در شرایط جنگ تحمیلی تحریمی ظالمانه قرار داریم و کسانی که دلشان برای این نظام می‌تپد امروز باید همچون رزمندگان جنگ تحمیلی برای مقابله با این تحریم‌ها تلاش کنند.
وی افزود: تجلیل از پیشکسوتان جهاد در دوران دفاع مقدس با هدف نهادسازی برای جامعه جوان امروز انجام می‌شود، جامعه جوانی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب دچار شبیخون فرهنگی دشمن شده‌اند و غفلت ما موجب بهره‌برداری دشمن خواهد شد.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس باید الگوهایی از این دوران ارائه شود که بتوانند درد امروز کشور را درمان کنند. الگوهایی که بتوانند در این دوران تحریم‌های ظالمانه روحیه تلاش و فداکاری را برای تولید و عزت آفرینی در جامعه ترویج دهند.
وی با بیان اینکه امسال بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مراسم رژه در هفته دفاع مقدس برگزار نخواهد شد، گفت: به دلیل نگرانی از شیوع این ویروس امسال برخی برنامه‌های مرسوم در هفته دفاع مقدس برگزار نمی‌شود اما می‌توان این محدودیت را به فرصت تبدیل کرد و ویژه برنامه‌های جدیدی طراحی کرد.
موهبتی خاطرنشان کرد: نگرانی جدی ما موضوع ویروس کرونا بود اما پروتکل‌های برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم نشان داد که می‌توان در این شرایط مراسم برگزار کرد و آسیبی ندید. بنابراین در برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس نیز باید از الگوی مراسم عزاداری‌های محرم پیروی کرد.
وی به موضوع ساخت یادمان شهدای گمنام در سیستان و بلوچستاناشاره کرد و گفت: هم‌اینک ۵۴ یادمان شهدای گمنام در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۱۴ مورد در سال ۹۸ ساخته شده و ۱۴ مورد دیگر نیز در دست ساخت است.
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مکان ساخت این یادمان‌ها باید در شان جایگاه شهدای گمنام باشد، تصریح کرد: برخی از این یادمان‌ها آنقدر خوب طراحی شده که می‌تواند در یک فرهنگ تغییر ایجاد کند.
وی خاطر نشان کرد: تا کنون پیکر ۱۳۷ شهید گمنام وارد سیستان و بلوچستان شده که هر چه این تعداد بیشتر شود تاثیر مثبت فراوانی در روحیه مردم استان خواهد داشت.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.