[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه شبکه سی‌ان‌ان، شرکت  «مواد غذایی تیسون»  (Tyson Foods) دومین شرکت بزرگ تولید گوشت در جهان، در بیانیه‌ای با توجه به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، نسبت به کمبود مواد گوشتی در آمریکا هشدار داد. 
«جان تیسون» رئیس هیات مدیره این شرکت در این بیانیه هشدار داد، ما موظف و مسئول در تامین مواد غذیی شهروندان هستیم در حالی که زنجیره تامین مواد غذایی در آمریکا از هم گسسته و این مساله به مانند سلامتی اهمیت دارد؛ این چالشی است که نباید نادیده گرفته شود. 

وی در ادامه این هشدار تاکید کرد، دامداری‌ها با توجه به شرایط کنونی، باید قادر به ادامه کار باشند هرچند سلامتی کارگران این مراکز نیز مهم است. 
 «جولیت کایم» (Juliette Kayem) دستیار پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در زمینه امنیت ملی به این شبکه گفت: چرخه تولید مواد غذایی از دامداری‌ها و زمین‌های کشاورز، از برداشت محصول تا آماده توزیع شدن آن‌ها به علت همه‌گیری ویروس کرونا دچار وقفه و اختلال شده است، کارگران ناگزیر به حفظ فاصله اجتماعی بوده و مراکزی که به این کار مشغول بودند اکنون در بسیاری از ایالت‌های آمریکا بسته شده‌اند، مساله تامین مواد غذایی بسیار مهم است. 

هشدار نابودی هزاران راس دام بدلیل نبود تقاضا

تارنمای خبری «یو.اس.ای تودی» نیز ضمن پوشش رصد این موضوع و هشدار مدیر این شرکت مواد غذایی نوشت: به گفته جان تیسون زنجیره تامین و ذخیره مواد غذایی در آمریکا از هم گسسته و آسیب‌پذیر شده است. 

به نوشته این رسانه، اکنون به علت شیوع بیماری «کووید-۱۹» در آمریکا و اینکه ممکن است جان کارگرانی که در این عرصه قرار دارند به مخاطره بیفتد، صنعت تولید گوشت کشور به شدت زیر ذره‌بین قرار دارد. 
بزرگترین شرکت تولیدکننده مواد گوشتی در آمریکا همچنین نسبت به ضایع شدن مواد غذایی و نابود کردن میلیون‌ها راس دام و طیور به علت وقفه در زنجیره تولید مواد غذایی، بطور جدی هشدار داد.
سی‌ان‌ان دراین باره گزاش داد، در یکی از دامداری‌های آمریکا اعلام شده در صورت ادامه این روند ناگزیر به نابود کردن هزاران راس دام به دلیل نبود چرخه توزیع و تقاضا خواهند شد. 

کاهش ۲۵.۶ درصد کشتار دام در آمریکا
بنابر داده‌های وزارت کشاورزی آمریکا، حداقل ۷۶۷ هزار راس دام در هفته گذشته برای تامین گوشت در این کشور سلاخی شدند که نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهشی حدود ۲۵.۶ درصد همراه بوده است.
اکنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از سه میلیون و ۷۵ هزار نفر و جان باختگان آن نیز ۲۱۱ هزار و ۷۸۸ نفر رسیده است. 
آمریکا با یک میلیون و ۱۰ هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۵۶ هزار و ۸۰۰ جان باخته، یک سوم جمعیت مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان را به خود اختصاص داده است.

۲۰۲۳

**۱۳۰۲**
 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *