[ad_1]

بیمارستان شهدای محمودآباد ۲۹ فروردین ماه امسال با ترخیص آخرین بیمار کرونایی به فعالیت عادی بازگشته بود. محمودآباد نخستین شهرستان مازندران بود که صفر شدن آمار بستری بیماران کرونایی از بیمارستان و بازگشت آن به فعالیت عادی را جشن گرفته بود.

علیرضا شریعت روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اظهار این که شهرستان محمودآباد طی ۲ ماه گذشته شرایط عادی کرونایی را سپری کرده بود ، گفت : متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم و مسافران ، وضعیت این شهرستان طی یک هفته گذشته قرمز شد و اکنون تنها بیمارستان شهرستان هم به پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی افزود : فاصله‌گیری مردم از پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری در سطح شهر  و تعطیلات اخیر که سبب شلوغی بیش از حد شهرستان شده بود ، علت گرفتار شدن شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی است.

فرماندار محمودآباد گفت : تا قبل از قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرستان ، تعداد بیمارانی که شناسایی می شدند و نیاز به بستری داشتند اندک بود و به همین دلیل هم  برای پذیرش به بیمارستان امام خمینی آمل ارجاع می شدند ولی اکنون با پر شدن آن که بیمارستان معین کرونا بود ، بار دیگر تنها بیمارستان شهرستان مجبور به پذیرش بیماران کرونایی شده است.

شریعت با بیان اینکه امکانات شهرستان بسیار محدود است ، افزود : تاکید ما بر این است که به هیچ عنوان مسافران به مازندران مخصوصا به شهرهای با وضعیت قرمز سفر نکنند زیرا ما از پس تامین نیازهای بیماران برنخواهیم آمد.

ساحل های پر تردد بسته خواهد شد

فرماندار محمودآباد رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی را برای جلوگیری از روند افزایشی بیماری کرونا در شهرستان ضروری دانست و گفت : در صورت شلوغ شدن سواحل و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ، ورودی های ساحل مسدود خواهد شد.

وی افزود : در شهر محمودآباد سه طرح دریا برقرار است که طرح ساحل مهربخش به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل و ورودی آن مسدود شده است.

شریعت گفت : در ساحل دارایی و سپاه نیز که  از دیگر مناطق پر تردد ساحلی شهرستان محسوب می شود ، تذکرهای لازم داده شده و نظارت مستمر انجام می شود و درصورت مشاهده ازدحام جمعیت و فقدان فاصله گذاری اجتماعی ، این ۲ ساحل نیز بر روی شهروندان اعم و مسافر ، مجاور یا گردشگران بسته خواهد شد .

پلمب واحدهای متخلف کرونایی

 فرماندار محمود آباد همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم فعالیت کسب و کارها در شرایط کرونایی ، گفت : شرط ستاد ملی مقابله با کرونا برای تداوم فعالیت مشاغل ، رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت تمام و کمال بوده و متصدیان هم تعهد داده بودند که این پروتکل ها را رعایت کنند ولی متاسفانه در برخی مواقع این اتفاق نیفتاد.

وی افزود : با توجه به اینکه شهرستان محمودآباد در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت ، تمامی پروتکل های مربوط به شهرستان های قرمز که در ستاد ملی و ستاد استانی کرونا تصویب شد در این شهرستان نیز اجرا خواهد شد که از جمله آن تعطیلی اموزشگاههای و مدارس ، زبانسراها، کتابخانه های شهر، استخرهای سرپوشیده و طرح های سالم سازی و باشگاه های بدن سازی  است و تعطیلات هم تا اطلاع بعدی ادامه می یابد.

شریعت با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی ، مذهبی و همایش ها تا عادی شدن شرایط ممنوع خواهد بود ، ادامه داد : تالارهای پذیرایی و مراکز تفریحی ، کافه ، قهوه خانه ها تا خروج از شرایط قرمز تعطیل خواهند بود.

وی با بیان اینکه با متخلفان کرونایی برخورد جدی خواهد شد و در صورت عدم رعایت دستورات ستاد شهرستانی ، پلمب می شوند ، گفت : پنج اکیپ نظارتی در سطح شهرستان تشکیل شده است که تمام قسمت های شهرستان اعم از شهر سرخرود و روستاها را به صورت مستمر پایش  و رصد می کنند.

فرماندار محمودآباد همچنین تایید کرد :تمامی کارکنان ادارات  نیز ملزم به استفاده از ماسک هستند و به مراجعه کنندگان هم تنها در صورت استفاده از ماسک خدمات داده خواهد شد .

وی افزود : رانندگان تاکسی نیز پایش خواهند و همه آنها و حتی مسافران نیز باید از ماسک استفاده کنند و رانندگان حق سوار کردن مسافران بدون ماسک را ندارند.

براساس آخرین آمار هم اکنون ۶۲۸ بیمار کرونایی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۱۵۹ بیمار هم در بیمارستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل بستری هستند. این تعداد بیمار بستری سه برابر آمار بیماران کرونایی بستری در مقایسه با ۱۰ روز پیش است.

استان گردشگرپذیر مازندران اکنون بیش از یک هفته است که با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در برخی شهرستان های خود مواجه شده و اکنون هفت شهرستان بابل ، آمل ، نوشهر ، بهشهر ، محمودآباد، سوادکوه و رامسر وارد مرحله قرمز شدند. 

دانشگاه علوم پزشکی مازندران هشدار داده است که به خاطر نزدیکی شهرستان های مازندران به یکدیگر ، سرعت شیوع بیماری در این استان بیشتر از سایر مناطق کشور است و احتمال رسیدن شهرهای دارای وضعیت نارنجی به قرمز در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی زیاد است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *