[ad_1]

محمد علی واقعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تام‌الاختیار بودن شورای مدرسه در چگونگی نحوه آموزش یک اصل است و به شهرستان‌ها اعلام شده که شورای مدارس را به‌زودی فعال کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با یک زیست‌بوم جدید مواجه هستیم که هیچگونه تجربه‌ای برای مقابله با آن جز رعایت مسایل بهداشتی نداریم و این مهم به شدت کار را بر عوامل آموزشی سخت کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: بازگشایی زودهنگام مدارس صرفا به معنی باز شدن مدارس نیست بلکه آغاز جریان یادگیری است که باید در شرایط کنونی با وضعیت‌های متفاوت انجام شود.

وی تصریح کرد: در وضعیت سفید که تکلیف مشخص است اما برای وضعیت زرد که پیش بینی می‌شود بیشتر با این وضعیت روبه‌ رو باشیم برنامه‌های پیشنهادی به شهرستان‌ها ارسال شده اما تصمیم اصلی با شورای مدارس خواهد بود.

واقعی با بیان اینکه در این وضعیت دانش‌آموزان برای حضور در کلاس درس گروه‌بندی خواهند شد اظهار داشت: هرچند وظیفه بر معلمان با توجه به فعالیت در کلاس درس و فضای مجازی دوچندان خواهد شد اما نقش والدین هم اجتناب‌ناپذیر است.

وی گفت: مدارس باید با توجه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به تصمیم گیری‌ها اقدام کنند و جلسات توجیهی والدین حتما در مناطق آموزشی برگزار شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در شهرهای با وضعیت قرمز دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی ایران مشغول به یادگیری می‌شوند.

وی اظهار داشت: انتظار می‌رود هر مدرسه یک طرح آموزشی متناسب با وضعیت خود مدرسه با در نظر داشتن شیوه‌نامه بازگشایی مدارس و دستورالعمل‌های بهداشتی تدوین کند.

واقعی، نقش خانواده و والدین در یادگیری دانش‌آموزان را پر رنگ‌تر از سال گذشته دانست و بیان کرد: عبور از وضعیت کنونی نیازمند فهم مشترک از کف مدرسه تا ستاد است.

۱۸۰ هزار دانش‌آموز در خراسان جنوبی سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.