[ad_1]

به گزارش ایرنا، بارش شدید باران در منطقه جنوب شرق  استان تهران و شهرستان‌های ورامین و پیشوا در طی روزهای گذشته باعث شد تا بخشی از روکش آسفالت در محور ۵ کیلومتری ورامین- پیشوا تخریب شده و گودال‌هایی در طول مسیر ایجاد شود، گودال‌های که با عبور خودروهای سبک و سنگین عمیق‌تر شد و تعدادی از خودروها به دلیل افتادن در این چاله‌ها دچار خسارت شدند.

هر چند که اداره راهداری جنوب‌شرق استان تهران با پرکردن چاله‌های ایجاد شده در طول مسیر تلاش داشت که از بروز حوادث جاده‌ای در هنگام بارش باران جلوگیری کند ولی سرعت بالای خودروها و تعدد خرابی‌ها باعث شد تا این اقدام نتواند از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کند.

راه‌های پیشوا به توجه ویژه اداره کل راهداری استان نیاز دارد
فرماندار پیشوا در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: ایجاد راه‌های ارتباطی ایمن، یکی از مهمترین خدمات دولت در حوزه زیرساختی است که پیشوا در این زمینه با ضعف‌ها و مشکلاتی به ویژه در محور ورامین- پیشوا – شریف آباد برخوردار است.

حسین عباسی افزود: در سال‌های گذشته، شهرداری پیشوا نسبت به بهسازی این مسیر اقدام کرد ولی با توجه به زیرسازی نامناسب، این اقدامات نتوانست مشکلات این محور را برطرف کند.

فرماندار پیشوا با اشاره به این که بخشی از حادثه‌خیزی این محور به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان است اظهار کرد: نصب دوربین‌های کنترل سرعت در قسمت پرخطر جاده ورامین-پیشوا می‌تواند به کاهش بروز حوادث جاده‌ای کمک کند.

وی تأکید کرد: اداره کل راهداری استان باید نگاه ویژه‌ای به وضعیت راه‌های پیشوا داشته باشد و با اتخاذ تدابیر لازم و تأمین اعتبارات مورد نیاز از محل منابع استانی نسب به اصلاح شبکه راه‌های شهرستان اقدام کند.

مشکلات روکش آسفالت در محور ورامین- پیشوا به طور موقت برطرف شد

رئیس اداره راهداری شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران از رفع موقت مشکل روکش آسفالت در محور ورامین- پیشوا خبر داد.

فرهاد معصومی به خبرنگار ایرنا گفت: بخشی از محور ورامین- پیشوا در سال‌های دور توسط شهرداری و بدون در نظر گرفتن دستورالعمل‌های راهداری زیرسازی شده و به دلیل کمبود اعتبارات، عملیات روکش به طور کامل انجام نشد.

وی افزود: اداره راهداری شهرستان‌های جنوب شرق تهران در سال‌های اخیر، با تأمین اعتبارات مورد نیاز پس از لگه گیری مشکلات موجود در مسیر، نسبت به روکش آسفالت اقدام کرد ولی مشکلات زیرسازی همچنان وجود داشت و بارندگی‌های اخیر باعث نفود آب به زیر آسفالت و تخریب آن شد.

رئیس اداره راهداری شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران تصریح کرد: در روز زمان بارندگی با توجه به این که امکان استفاده از آسفالت گرم وجود نداشت، عوامل راهداری نسبت به ترمیم چاله‌ها با آسفالت سرد اقدام کردند و گودال‌های ایجاد شده که تا ۳۰ سانتی‌متر عمق داشتند را پر کردند.

معصومی گفت: با توجه به این که از اسفندماه سال گذشته تا کنون، هیچ کارخانه‌ای آسفالت گرم تولید نکرده بود، امکان ترمیم جاده تا پیش از این وجود نداشت.

وی اظهار کرد: با همکاری یکی از کارخانه‌های تولید آسفالت گرم، از صبح امروز عملیات لکه‌گیری محور ورامین- پیشوا آغاز شده تا با تخصیص اعتبار مورد نیاز، بخشی از این محور به صورت اصولی زیرسازی و آسفالت شود.

رئیس اداره راهداری جنوب‌شرق تهران گفت: حداکثر سرعت در این مسیر، ۶۰ کیلومتر در ساعت است در حالی که اکثر رانندگان بدون توجه به قانون در این مسیر رانندگی می‌کنند که این امر نیز به افزایش حوادث جاده‌ای در این محور منجر می‌شود.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.